4 a pol krátkych filmov, ktoré vás prinútia sa zamyslieť

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Krátke filmy sa vždy hodia tesne pred spaním, keď už nechcete vidieť nič dlhé. Väčšina z nich bola vytvorená pre rôzne filmové festivaly. Ukážeme si zopár ktoré sú podľa mňa najlepšie alebo niečím zaujímavé, či vyhrali nejaké ocenenia. 

ReMoved

Tento krátky film vyrozpráva malé blonďavé dievčatko, ktoré oplýva nevšednou vyspelosťou. Pri rozhádaných rodičoch už neostáva nikto iný kto by sa staral o jej mladšieho brata. Hlavná postava celý čas akoby spomínala na to, ako sa postupne dostala do pestúnskej starostlivosti a čo všetko vedelo ovplyvniť jej náladu a pocity.

ReMoved by sme mohli zaradiť ku psychologickým filmom a to hlavne kvôli jeho druhej polovici Remeber My Story.

ReMoved sme vytvorili s túžbou, že pomôže k uvedomeniu a povzbudeniu a zároveň bude nápomocný pri začiatkoch s pestúnskou starostlivosťou a samotnú pestúnsku starostlivosť pozdvihne.

„Dear dad“

Každý otec túži mať svoje malé dievčatko a chrániť ho. V piatich minútach rozpráva jediná postava. Malé dievčatko, ktoré varuje otca pred všetkými možnými nástrahami, ktoré sa spájajú s životom dievčaťa. Každá vec nadväzuje na ďalšiu a slová vedia zraniť najviac.

Psychopath for a day

Prejdime k niečomu veselšiemu. V tomto krátkom filme je vidieť dôsledok každodennej nudnej rutiny, keď ľudia vypnú svoje city a stanú sa neempatickými. Samozrejme, keď sa spamätáme tak už je neskoro a zrazenú mačku našej priateľky už neoživíme. Palec hore to má u mňa hlavne preto, že je to až mierne zveličené a satirické.

„Boy“

Tento krátky film rozoberá jeden z najväčších problémov dnešnej doby. Predsudky sú všade, každý ich máme a je ťažké sa ich zbaviť. Ako má dospievajúca dcéra vysvetliť svojej matke, že chce byť chlapcom?

ZDROJyoutube

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -