Čokopoviedky – Ako superhrdinovia prežívajú Vianoce #24

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Čokopoviedky #24

Máte pocit, že ste už starí na jedenie čokoládok z adventného kalendára? Nuž, pravda to určite nie je, nikto nikdy nebol príliš starý na jedenie čokolády. No ak máte taký pocit, otvárajte si s nami radšej náš REWIND Adventný kalendár, v ktorom sa každý deň dočkáte Čokopoviedky. Tie nám rozpovedia príbehy obľúbených superhrdinov počas vianočných sviatkov. Dnešné dvadsiate štvrté a zároveň posledné okienko sa práve otvára:

The Rewinders

Zdravím vás, milí čitatelia. Máme tu Štedrý deň. Ako každý deň počas predošlých dvadsiatich troch dní, aj v tento vám prinesieme jeden špeciálny príbeh o superhrdinoch. Avšak dnes nepôjde o superhrdinov z dielne DC, Marvel a podobne. Chcel som vám priniesť niečo špeciálne a zároveň niečo „bližšie“. Rozpoviem vám preto príbeh o nás, redaktoroch z Rewindu a o tom, ako nás Vianočný duch premenil na superhrdinov (čudujte sa svetu, vôbec sme sa tomu nebránili).

Jedny Vianoce, v jednom alternatívnom vesmíre, sa zrodil nový tím superhrdinov. Zem nemal kto ochraňovať a tak sa vianočným darčekom pre celé ľudstvo stal nový tím ochrancov zvaný The Rewinders.

Adam AKA Atlas je vodca tímu, ktorý drží celý tím a jeho chod na svojich pleciach. Vďaka Vianočnému duchovi získal supersilu a vďaka tomu dokáže na svojich pleciach udržať už aj budovu, nie len chod celého tímu.

Betka AKA Lady Creativity je pravou rukou Atlasa. Miluje umenie a je veľmi tvorivá, vďaka čomu sa u nej prejavila pozoruhodná schopnosť. Dokáže oživovať veci a predmety, ktoré nakreslí na papier, prípadne veci, ktoré už boli nakreslené alebo odfotené. Proces však funguje aj naopak.

Erik AKA Kraken píše o všetkom a nesústredí sa len na jeden okruh tém. Vianočný duch mu preto daroval schopnosť, vďaka ktorej dokáže svoje ruky premeniť na šesť fialových dlhých chápadiel podobným tým, aké majú chobotnice a „krakeny“.

Branislav AKA Syllaboom ako jediný dostal od Vianočného ducha v podstate na výber. Jediné, čo musel spraviť, bolo vybrať zbraň, ktorá je podľa neho silnejšia – nôž alebo slovo. Vybral si slovo a vďaka tomu získal veľmi účinnú superschopnosť, ktorá mu umožňuje meniť svoje vyslovené slová na bomby.

Róbert AKA Pixelman písal veľa o všetkých hrách, filmoch a seriáloch, čo mu prinieslo naozaj užitočnú schopnosť. Dokáže sa teleportovať cez hocijaké elektronické zariadenie a médium, ktoré má obrazovku, displej alebo aspoň jeden pixel, cez ktorý by mohol cestovať.

Oliver AKA Eyeview najčastejšie písal recenzie. Súčasťou dobrej recenzie je určite objektivita. A to sa mu preklopilo aj do jeho superschopnosti, vďaka ktorej je vševidiaci. Nechodí často na misie, no vďaka tomu, že všetko vidí, ich pozoruje zo základne a dáva ostatným Rewinderom hlásenia o situácii.

Ondrej AKA Question (AKA ja). Mojou špecialitou bolo robenie kvízov, z čoho si Vianočný duch jemne spravil srandu. Dal mi schopnosť vládnuť štyrmi živlami (oheň, voda, vzduch, zem), avšak moje telo vždy po tom, ako sa zobudím, vyhodnotí svoj vlastný kvíz a vyberie mi jeden z týchto štyroch. Aký to však bude je pre mňa vždy len otázka a nikdy to neviem dopredu.

S týmito schopnosťami sme sa zobudili na ďalší deň po Vianociach. Všetci sme sa rýchlo stretli v redakcii a zistili sme, že nás v spánku navštívil Vianočný duch a daroval nám tieto schopnosti. Nanešťastie, Vianočný duch nás neobdaroval len tak pre nič za nič. V našom meste sa totižto usadil nový gang motorkárov zvaných Horúca novinka. Títo motorkári rabovali mesto, zastrašovali obyvateľov a upevňovali svoju moc. A tak, tesne po získaní schopností, sme museli nastúpiť na našu prvú misiu.

Keď sme v správach uvideli týchto motorkárov, všetci až na Eyeviewa sme ihneď vybehli do už zdevastovaných ulíc. Eyeview nás medzitým cez mobil informoval o tom, ako vyzerá situácia na rôznych miestach v meste. A podľa jeho slov to bolo naozaj vážne.

„Čo budeme robiť?“ otočil som sa s touto otázkou na vodcu Atlasa. Ten sa na chvíľu zamyslel a potom mi odpovedal.

„Musíme zachrániť mesto. Rozdelíme sa a budeme chrániť ľudí. Skúste použiť svoje nové schopnosti… ak sa vám to podarí.“

Všetci sme prikývli a rozbehli sme sa do rôznych častí mesta. Atlas pomocou svojej supersily začal odhadzovať ťažké predmety z cesty a preč od ľudí. Lady Creativity si na papier, ktorý našla na zemi, rýchlo načarbala motorku, ktorú sa jej po pár pokusoch podarilo priviesť k životu a motorka sa pred ňou zhmotnila. Vysadla na ňu a smerovala hlbšie do mesta. Kraken si strhol rukávy, aby mal voľné ruky, ktoré sa mu v tom momente začali premieňať na chápadlá a predlžovať podľa toho, ako chcel. Následne na to pomocou prísaviek na nich sa vyšplhal na najbližšiu budovu a preskočil z nej na druhú a prichytil sa na ňu prísavkami. Vyzeral ako Spider-Man a Doctor Octopus v jednom.

Pixelman si vytiahol z vrecka mobil, poriadne sa sústredil a po chvíľke ho to vtiahlo do mobilu. Kto vie z akého zariadenia ho to potom vypľulo. Syllaboom sa rozbehol po svojich, no ak mu niečo zabarikádovalo cestu, len zakričal hocijaké slová, premenil tie slová na bomby a hodil ich po barikáde. Barikáda v tom momente zmizla.

A nakoniec som tu zostal ja. Poriadne som sa sústredil, zatvoril som oči a vystrel som ruku pred seba. Netušil som, aký budem mať totižto dnes živel. Nič sa však nedialo.

„Prečo sa nič nedeje?“ nahnevane som povedal a prudko som strhol ruku dole. Našťastie alebo nanešťastie mi z ruky vyhŕkol oheň a zapálil som najbližšie auto. To po pár sekundách vybuchlo. „No, keď už nič iné, aspoň viem, že teraz vládnem nad ohňom.“

Rozbehol som sa aj ja do vnútra mesta, aby som pomohol v boji proti gangu Horúca novinka. Občas som zavolal Eyeviewovi, ktorý ma upresnil a povedal mi, kam mám bežať. Po ceste sa mi podarilo zneškodniť niekoľko členov gangu a povedzme si na rovinou, tak skoro si na tie spečené zadky nesadnú. Netrvalo dlho a došiel som do centra diania.

Na hlavnom námestí boli niekoľko stovák gangsterov, ktorí bojovali proti mojim superhrdisnkým kolegom. Atlas ich zrážal svojou silou ako muchy, Lady Creativity kreslila rôzne zbrane, ktorými proti nim bojovala, Sylaboom kričal všelijaké slová, ktoré hneď premenil na bomby a preto bola štvrtina námestia jemne sčernetá. Kraken svojimi chápadlami vždy zamestnal aspoň šiestich gangsterov naraz a Pixelman sa teleportoval z rôznych médií a prekvapoval svojich nepriateľov zozadu.

K tomu veľkému boju som sa pridal ešte aj ja a členov gangu som privítal veľkou dávkou ohňa, ktorá mi vyšla z ruky. Takto sa nám podarilo zneškodniť mnohých a zvyšok, ktorých tvorila asi stovka mužov, sme zahnali až k budove starého divadla. Vtedy sa však stala nečakaná vec.

Gangstri prestali bojovať, rozostúpili sa a nechali prejsť do popredia staršieho muža, ktorý bol iný ako oni. Oblečený mal dlhý červený plášť a opásaný bol hrubým zlatým pásom. Bol naozaj vysoký, svalnatý a pripomínal herca Dwayna Johnsona. Muž prehovoril.

„Zdravím vás, superhrdinovia. Vy ma nepoznáte, no ja som o vás vedel už dlhú dobu. Viem, kto ste boli, kto ste teraz a kým budete. Kedysi, keď som bol vo vašom veku, Vianočný duch navštívil aj mňa. Dal mi schopnosť prehrať si v hlave pár minút z budúcnosti. Dal som si vďaka tomu meno Trailer…“

„No to určite, neveríme ti ani slovo!“ zakričal som na neho. Ten sa na mňa zamračil, no pokračoval vo svojom monológu.

„S týmto požehnaním som chránil toto mesto, no Vianočný duch sa na mňa vykašľal. Zistil som to preto, lebo za tie roky som svoju schopnosť vypestoval do takej veľkosti, že som bol schopný vidieť viac než pár minút a vedel som, že ma zradí. Rozhodol som sa preto prestať byť dobrým a dal som sa na cestu zla. Zmenil som si meno Trailer na meno Film, vytvoril som si gang a už som len čakal, kedy sa budúcnosť naplní a prídete vy. Teraz na vlastné oči vidím, akí ste talentovaní. Pridajte sa ku mne v ovládnutí mesta a ja vás ušetrím.“

Začudovane sme sa pozreli jeden na druhého. Tento deň už asi nemôže byť čudnejší.

„Neprijímame tvoju ponuku, Film. Vzdaj sa a nechaj sa pokojne odviezť do väzenia. My sa nenecháme zlákať na zlé chodníčky. Sme superhrdinovia. Sme Rewinders,“ povedal Atlas a všetci sme zaútočili.

„To bola hlúposť, decká. Teraz už neuniknete môjmu hnevu. Gangstri, epizódky moje, zjednoťte sa do jedného seriálu! Spojte sa spolu so mnou a zničíme týchto superhrdinov!“ zakričal Film a gangstri namiesto toho, aby utekali k nám, sa vrhli na svojho vodcu.

My sme sa od prekvapenia zastavili a pozerali sme sa na kopec ľudí, ktorý sa tam tvoril. Chvíľu sme sa tešili, až dovtedy, kým sa ich telá nezačali zlievať do seba a akosi vytvárali jedno veľké telo. Ako som pretým vravel, že tento deň už čudnejší byť nemôže, mýlil som sa.

Film sa so svojimi gangstrami naozaj spojil a vytvorili za pomoci (zrejme mágie Vianočného ducha) jedno obrovské ľudské telo, ktoré bolo vyššie ako jedna osemposchodová bytovka.

„Teraz som neporaziteľný. Za roky čakania som sa naučil používať aj mágiu, ktorá mi dovolila zjednotiť svoje telo s mojimi prisluhovačmi. A hľa, tu pred vami stojím nový, lepší záporák Seriál, ktorého neporazíte! Som vytvorený z viery svojich nasledovníkov a sily Vianoc. Teraz už naozaj nič nezmôžete, vy malé krysy!“ povedal silným hlasom obrovský záporák Film, teda už teraz zvaný Seriál, ktorý sa hneď potom silno zasmial a vykročil smerom k nám. Sťažka som preglgol.

My sme sa ale odhodlane pozreli na seba a vedeli sme, že nemôžeme ustúpiť. Dar superschopnosti sme dostali, aby sme chránili mesto, a preto sa nevzdáme. Odhodlane sme sa rozbehli k Seriálovi. Tam však naše odhodlanie skončilo. Seriál nás odohnal ako muchy. Neporadil si s ním ani môj oheň, ani Syllaboomove bomby, ani nič, čo nakreslila Lady Creativity.

Seriál sa na nás len smial a ako odozvu na naše chabé pokusy na nás zhodil budovu. Tá by nás bola zavalila, no Atlas sa do padajúcej budovy zaprel a držal ju tak, aby na nás nespadla. Seriál tak mal o jednu „otravnú muchu“ menej.

„Nemáte šancu ma poraziť. Vzdajte sa a zabijem vás rýchlo!“ kričal Seriál.

Ako odpoveď na túto jeho vetu som pribehol k jeho nohe a vypálil som na ňu salvu ohňa. Seriál sa rozzúril a nahnevane do mňa kopol. Letel som vzduchom niekoľko metrov, spadol som na zem a upadol som do bezvedomia.

Neviem, ako dlho som ležal v bezvedomí, no keď som sa prebral, ostatní superhrdinovia bojovali už len z posledných síl. Trochu sa mi krútila hlava, no podarilo sa mi pomaly postaviť. Chcel som takto z diaľky vypáliť na Seriála ďalší oheň, no keď som to skúsil, nešlo to. Skúsil som to ešte raz, no namiesto ohňa sa mi pod nohami zatriasla zem.

No jasne, upadol som do bezvedomia a moja schopnosť sa resetovala. Moje telo mi teraz dalo možnosť ovládať zem, pomyslel som si. Seriál o tom netušil, pretože v budúcnosti ma videl pravdepodobne iba ako používateľa ohňa. Aspoň v to som dúfal. Na tejto myšlienke som zosnoval plán.

„Hej! Ústup!“ zakričal som na svojich superhrdinských kolegov. Tí na môj hlas zareagovali a pribehli ku mne. Samozrejme, okrem Atlasa, ktorý stále podopieral budovu.

„Ale čo? Tak už sa ma bojíte? hrozitánsky sa zasmial Seriál. Ja som ho odignoroval a rýchlo som svoj plán vysvetlil ostatným superhrdinom. Tí prikývli, že rozumejú, a každý z nich sa rozbehol na svoju pozíciu. Ja som zakričal na Seriála.

„Hej, ty hnusný obor! Poď si pre mňa, keď si myslíš, že na to máš!“

Seriál na mňa škaredo zazrel a začal sa ku mne približovať. Ja som začal utekať a zastavil som sa až vtedy, keď som stál za úrovňou padajúcej budovy, ktorú pridržiaval Atlas. Čakal som.

Keď Seriál prišiel na úroveň budovy, dal som pokyn a ostatní superhrdinovia sa dali do práce. Kraken za pomoci chápadiel vyhodil do Seriálovej tváre mobil, z ktorého vyskočil Pixelman a kopom z otočky mu zasadil úder do nosa. V tom istom momente Lady Creativity nakreslila obrázok niekoľkých ťažkých kamiónov, ktorý hodila Seriálovi do hrude. Počas letu však kamióny urobila reálnymi a tak ho niekoľko kamiónov trafilo do hrude. Nakoniec Syllaboom vyhŕkol celkom krátky, no na slova plodný príhovor, vďaka čomu si vyrobil kopu bômb, ktoré nahádzal Seriálovi pod nohy. Toto všetko spôsobilo to, že Seriál neudržal rovnováhu a spadol. Na tento moment som čakal.

Za pomoci ovládania zeme som zem okolo neho ovládol a prinútil som ju prikryť ho celého okrem hlavy, takže sa nemohol hýbať. Potom som zakričal Atlasovi, aby uhol a pustil budovu. Ten poslúchol a budova celá spadla na Seriála, takže bol dvojnásobne uväznený pod tonami hliny a kameňa.

Všetci sme zajasali a začali sme oslavovať. Netrvalo dlho a na miesto prišla aj polícia. Seriála sa po asi polhodine podarilo presvedčiť, aby sa rozpadol naspäť na Filma a svojich prisluhovačov – gangstrov, ktorých polícia dostala von z kúskov budovy a hliny a všetkých, vrátane Filma, zavrela do väzenia. Ten nám síce sľuboval, že sa nám pomstí, no doteraz som o ňom nepočul. Snáď sa ma dobre.

A prečo vám toto všetko hovorím? Nuž, aby ste nikdy neprestali veriť v čaro Vianoc, pretože nikdy neviete, aké rôzne prekvapenia vám môže priniesť. Taktiež by som sa vám aj týmto spôsobom chcel poďakovať v mene celej redakcie za to, že čítate naše články a podporujete našu stránku. Veľmi si to ceníme, pretože ak by superhrdinovia nemali koho zachraňovať, neboli by superhrdinami, a rovnako tak ani my, ak by naše články nikto nečítal, zbytočne by sme boli redaktormi. Tak vám za to ešte raz veľmi pekne ďakujeme.

A zároveň vám celá redakcia Rewind.sk praje pokojné, krásne a šťastné Vianoce, veľa zdravia, veľa lásky, veľa pozretých filmov a seriálov a hlavne vám prajeme, aby ďalší rok 2021 bol vo všetkom lepší ako tento predchádzajúci. Majte pekné a príjemné sviatky!

KONIEC

Pokiaľ si chcete prečítať aj ďalšie Čokopoviedky, navštívte náš REWIND Adventný kalendár.

Zdroj: Ondrej Kačkoš

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -