Vianoce 2023: Toto sú kritické dodacie termíny kuriérov a Pošty, aby vám prišla včas zásielka

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

‎Pozor na nakupovanie darčekov na poslednú chvíľu

Väčšina Slovákov v dnešnej dobe nakupuje vianočné darčeky online. Mnohí si tiež zvykli, že pri nakupovaní online stačí pár klikov a tovar je často už aj nasledujúci deň doma. Podľa spoločnosti Upgates, ktorá vytvára platformy pre prevádzkovanie e-shopov, však tento vysoký štandard v predvianočnom zhone platiť nezvykne.

Skúsenosti a dáta spoločnosti Upgages z ostatných rokov ukazujú, že predvianočná sezóna tradične vrcholí okolo 10. decembra. Vtedy môžu e-shopy očakávať podľa Michala Benatzkeho najväčší nápor.

nakupovanie online
Zdroj: Slovenská pošta

Čím bližšie sú sviatky, tým pozornejšie musíte, podľa Benatzkeho premýšľať, kedy a aké darčeky objednať, aby sa k vám dostal tovar v poriadku, ešte začatím týchto Vianoc. Najvýznamnejší dopravcovia z tohto dôvodu každý rok zverejňujú termíny, dokedy sú schopní objednávky pod stromček doručiť.

Dodacie termíny dopravcov pre Vianoce 2023

Medzi najväčších prepravcov aktuálne nepochybne patrí Packeta, ktorá už predajcom zaslala termíny, dokedy vie zaručiť doručenie do Vianoc. Pre zvozy z výdajného miesta je posledným dňom pondelok, 18. december a v prípade doručenia na depo je posledným dňom utorok, 19. december. Zásielky bude samozrejme možné podať aj po tomto dátume. Riziko, že dopravca tovar nedodá pred sviatkami, je už však veľmi vysoké.

packeta podanie zasielok
Zdroj: Packeta

Slovenská pošta garantuje doručenie balíkových zásielok pri podaní v utorok 19. decembra. V prípade zahraničných balíkov je najneskorší odporúčaný termín podania štvrtok 14. decembra.

Kuriérska spoločnosť SPS uvádza ako posledný deň na bezpečné objednanie prepravy 18. december. Veľmi podobné termíny zverejnil aj prepravca GLS, ktorý odporúča zákazníkom objednať tovar do 18. decembra, čo by malo e-shopom poskytnúť dostatok času na odovzdanie balíka prepravcovi do 19. 12. 2023. Takto môže byť bezpečne doručený do Vianoc.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -