Ako moc zlyhal Steve Jobs v kinách?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

o sa stalo so Steve Jobsom? Nepatril medzi najgeniálnejších technikov, ktorý pomohol naštartovať Apple, ale film sa zakladá hlavne na jeho úspechoch. Už len kvôli tomu by to mal byť hitom, nie? Film, ktorý by mal získavať jedného Oscara za druhým. Namiesto toho, film Steve Jobs smeruje  nadol až príliš rýchlo.

K dnešnému dňu, Danny Boylou Steve Jobs (životopisný film) v čele s Michaelom Fasbenderom, podľa scenára od Aarona Sorkina zarobil veľmi málo. Odhadovaná suma sa vyšplhala na číslo 16 miliónov USD po tom ako sa 9.októbra film dostal do kín. Týždeň nato, Steve Jobs jednoducho vypadol z neuveriteľných 2,072 kín, pravdepodobne v dôsledku slabej kvality. Za posledný kasový prepočet zinkasoval 797,795 USD a skončil na 15. mieste za tento mesiac. Nie moc chválitebné. Treba však spomenúť, že 23. októbra sa vyšplhal až na 7.miesto, keď zarobil 7,100,000 USD.

Hodnotenia by mali všetkému pomôcť a Danny Boyle si môže konečne vydýchnuť. Tento životopisný film, ktorý sa zameriava na tri hlavné produkty na trhu za Jobsovu kariéru- má v súčasnej dobe hodnotenie cca 85%. Pribudlo aj 156 pozitívnych recenzií v porovnaní s iba 27 negatívnymi kritikami.

V posledných  týždňoch ovládol kasu teda „box office“ film od Ridley Scotta, The Martian z 2.októbra 2015. Tento film by však už nemal kradnúť pozornosť od tejto životopisnej drámy a Steve by si mal vybudovať pohyb smerom nahor. Namiesto toho sa deje úplný opak.

Film bude však určite nominovaný na Oscara, ale týmto všetkým svoje šance rapídne znižuje. Zisk samozrejme nie je jediným faktorom, ktorý sa berie na úvahy pri udávaní ocenení a filmy, ktoré zarobili menej ako Steve Jobs sa tiež dostali do nominácie. Šance teda stále žijú, ale Universal bude musieť obnoviť svoju kampaň a presvedčiť ľudí, že  Steve Jobs je jedným z najlepších filmov tohto roka. Uvidíme ako zvládnu túto úlohu a teraz šup do kina a urobte si názor sami.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -