Takto sa zmenili herečky z tých najslávnejších akčných a dobrodružných filmov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

4. Sigourney Weaver – Votrelec (1979)

Sigourney Weaver - Votrelec
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

Držiteľka dvoch Zlatých glóbusov, herečka Sigourney Weaver si v roku 1979 zahrala v jednom z najznámejších hororov všetkých čias s názvom Votrelec. Legendárny sci-fi film Ridleyho Scotta sa takmer ihneď po uvedení stal hitom a jeho tržby sa vyšplhali do výšky 200 miliónov dolárov.

Svoju rolu Ellen Ripleyovej si zahrala aj v pokračovaní s názvom Votrelec 2 (1986), ktorý už ale režíroval James Cameron. Druhý diel bol ešte akčnejší a napínavejší a aj preto sa zaradil medzi absolútnu filmovú špičku.

Hovorí sa, že do tretice všetko dobré (i keď v tomto prípade to úplne neplatí) a aj preto sa Weaver ako Ripleyová objavila aj v treťom pokračovaní Votrelca (1992), ktorého zase režíroval David Fincher (Sedem). Okrem týchto filmov si zopakovala spoluprácu s Jamesom Cameronom a zahrala si v jednom z najúspešnejších filmov na svete – Avatar (2009). Sigourney Weaver má za sebou dlhú a úspešnú kariéru a stále patrí medzi najznámejšie osobnosti v Hollywoode.

3. Maggie Grace – 96 hodín (2008)

Maggie Grace - 96 hodín
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

Maggie Grace stvárnila dospievajúcu dcéru Liama Neesona v kultovom akčnom filme 96 hodín (2008). V tomto snímku ju na dovolenke v Paríži uniesla albánska mafia a vytrhnúť ju z tejto jej nočnej mory mohol práve len jej otec. Fantastický akčný film podľa námetu Luca Bessona (Taxi, Kuriér) si získal obdiv divákov aj kritikov. Doteraz je to pre Maggie Grace ten najlepší filmový hit v jej kariére.

Napriek tomu, že sa Maggie pravidelne objavuje vo filmoch, nejakú väčšiu dieru v Hollywoode neurobila. Zahrala si v ďalších dvoch pokračovaniach filmu 96 hodín (Odplata – 2012, Zúčtovanie 2014), tie už ale nebolo tak úspešné ako ikonický prvý diel.

2. Angelina Jolie – Lara Croft: Tomb Raider (2001)

Angelina Jolie - Lara Croft
Zdroj: instagram.com

Herečku Angelinu Jolie vám rozhodne nemusíme predstavovať. Oscara získala už na prelome milénia, a to vďaka jej výkonu v dráme Narušenie (1999). Celosvetovo známa sa však stala až vtedy, keď stvárnila inteligentnú a nesmierne atraktívnu hrdinku menom Lara Croft. Film ako taký nemal skvelé recenzie, no Angelina vyzerala v obtiahnutom overale naozaj brutálne. Stvárnenie jej postavy je dodnes akousi predlohou pre ďalšie hrdinky v dobrodružnom žánri.

Medzi jej ďalšie kasové trháky patrí akčná komédia s dnes už jej bývalým manželom Bradom Pittom s názvom Pán a Pani Smithovci (2005). Akčný trhák s Nicolasom Cageom 60 sekúnd (2000), historický veľkofilm Alexander veľký (2004) či fantasy dielo od Walta Disneyho Vládkyňa zla (2014). Angelina sa už nejaký ten čas venuje herectvu len občasne. Väčšinou sa venuje charitatívnym akciám.

1. Rachel Weisz – Múmia (1999)

Rachel Weisz - Múmia
Zdroj: instagram.com

Sympatická herečka a držiteľka Oscara Rachel Weisz sa preslávila vďaka kultovému dobrodružného filmu Múmia (1999). V ňom si zahrala s charizmatickým Brendanom Fraserom. Film mal úžasný kasový úspech a aj preto si ona a takisto aj Brendan zopakovali svoje úlohy aj v druhej časti s názvom Múmia sa vracia (2001). V tretej časti ju vymenila herečka Maria Bello a diváci to niesli veľmi ťažko. Podľa všetkého však bola Rachel v tom čase tehotná a nechcela ohroziť svojho v tom čase ešte nenarodeného syna.

Okrem Múmie si Rachel zahrala v kultovom fantasy horore Constantine (2005) s Keanu Reevesom a v tom istom roku si zahrala aj s Ralphom Fiennesom vo filme Nepohodlný. Práve za výkon v tomto snímku získala Oscara. Naposledy sme ju videli vo filme Black Widow (2021) z dielne Marvelu, v ktorom si zahrala so Scarlett Johansson, Florence Pugh a Davidom Harbourom.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -