Angelina Jolie má dôležitý odkaz pre všetkých, ktorí sa tešia na film Vládkyňa zla 2

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorú už 17. októbra predstaví film Vládkyňa zla 2.

Film Vládkyňa zla 2

V roku 2014 sme sa prostredníctvom filmu Vládkyňa zla dočkali netradičného príbehu, ktorý obrátil všednú hru na hrdinov a zloduchov. Hlavnou protagonistkou filmu bola záporná postava, čo zaručilo čerstvý pohľad na tradičnú rozprávku. Kráľovnú čiernej mágie Zlorianu stvárnila charizmatická a talentovaná Angelina Jolie. Disney v tom čase vytvorilo antihrdinku, o ktorej ste si neboli istí, či bola dobrá alebo zlá.

Po piatich rokoch sa tak vraciame do magického sveta, z ktorého sa vytratila všetká nenávisť medzi ľudmi a kúzelnými bytosťami. Zloriana si spokojne žije so svojou krstnou
dcérou Aurorou (Elle Fanning), ktorú vychovala ako svoju vlastnú. Spolu s príchodom svadby medzi princom Filipom a Aurorou však príde aj nečakaný zvrat udalostí, ktorý opäť rozdelí Auroru a Zlorianu a postaví ich na opačné strany Veľkej vojny.

Odkaz od herečky Angeliny Jolie

Obrovské množstvo fanúšikov sa na očakávané pokračovanie dnes už klasického príbehu teší hlavne kvôli trom hlavným postavám – ženám. Myšlienka, že silné postavy v príbehoch môžu byť len muži, sa už takmer vytratila. Aj preto je americká herečka Angelina Jolie hrdá na toto rodinné fantasy, čo vyjadrila počas nedávnej svetovej premiéry.

angelina jolie elle fanning
Herečky Elle Fanning a Angelina Jolie na svetovej premiére; Zdroj: metro.co.uk, Rex

Ako uvádza portál Netky, oscarová herečka upozorňuje na rolu, ktorú môžu zohrávať muži v tvarovaní osobností dievčat. Avšak, ženy podľa nej vôbec nemusia byť fyzicky silné a nemusia s mužmi bojovať, aby našli svoju hodnotu. „Myslím, že často, keď ten príbeh hovorí, že ‚toto je silná žena‚, musí toho muža nejakým spôsobom poraziť, byť ako muž alebo ho nepotrebovať,“ vyjadrila sa Jolie.

Herečka v stručnosti opísala svoj dôležitý odkaz pre dievčatá. Podľa nej je potrebné, aby si našli vlastnú silu, no to ešte neznamená, že pri tom musia prestať rešpektovať všetkých mužov vo svojom okolí. Jolie sa tiež vyjadrila konkrétne o jej postave vo filme Vládkyňa zla 2, ako aj o postave princeznej Aurory (Elle Fanning), ktoré podľa nej „veľmi potrebujú a milujú mužov a učia sa od nich.“

„Máme silné ženské postavy, ale postava, ktorá je zlá a ktorú treba odstrániť, je tiež žena. Zobrazujeme veľmi rôznorodé typy žien, ale máme vo filme aj výnimočných mužov, a to by som chcela naozaj zdôrazniť.“

Pridala sa aj Elle Fanning

Ku téme sa počas svetovej premiéry vyjadrila aj 21-ročná Elle Fanning, ktorá „pociťuje veľkú zodpovednosť voči fanúšikom a mladým dievčatám.“ V krátkom rozhovore, ktorý zverejnil YouTube kanál HeyUGuys podotkla, že najviac sa jej na postave princeznej Aurory páči to, že je silná, ale zároveň si zachováva nežnosť a ženskosť.

„Boli tu debaty o tom, že by ju mali dať do brnenia a dať jej do ruky meč, aby bola ‚silná‘, ale čo to vlastne znamená? Čo je ‚silná žena‚?,“ pýta sa mladá americká herečka a dodáva: „Aurora reprezentuje hlas mladých ľudí, ktorí si uvedomujú, že v rôznorodosti je sila a všetci tu môžeme žiť šťastne a harmonicky. A to sa musia naučiť hlavne dospelí.“

Príbeh pokračuje

Vzťah medzi Aurorou a jej temnou krstnou matkou Zlorianou v divákoch zarezonoval, a aj keď herci a štúdio mali záujem o vytvorenie ďalšieho filmu, najprv musel existovať dobrý dôvod na návrat. „Vždy som sa chcela vrátiť, pretože som milovala prácu na prvej časti. Páčilo sa mi, čo to vypovedalo o ľudoch a o tom, ako vždy nie sú tým, za čo ich máte a za čo ich považujete,“ povedala Jolie. „Chceli sme sa uistiť v tom, že máme ten správny príbeh a že vieme, čo chceme povedať o tomto unikátnom vzťahu.“

O silný príbeh prvej časti sa postarala scenáristka Linda Woolverton, ktorá je s Disney svetmi veľmi dobre stotožnená. Na konte má scenáre k rozprávkam ako Kráska a zviera (1991), Leví kráľ (1994) či Alica v krajine zázrakov (2016). Štúdio ju teda opäť požiadalo o pomoc. Spolu s pomocnými scenáristami vytvorila nový príbeh, ktorý sa odohráva päť rokov po udalostiach prvého filmu. Opäť budeme spoznávať komplexný vzťah medzi Zlorianou a Aurorou, no tentokrát to bude o niečo iné. Z malej Aurory sa totižto stala žena, s čím prichádzajú povinnosti dospelých.

film Vládkyňa zla 2
Zdroj: cbr.com

Film Vládkyňa zla 2 bude plný emócií

Režisérovi Joachimovi Rønningovi išlo okrem nádhernej vizuálnej stránky hlavne o príbeh poháňaný samotnými postavami. „Pri každom príbehu sa pozerám na emocionálne jadro, na srdce príbehu,“ prezradil. „Jedným z dôvodov, prečo bola Vládkyňa zla tak úspešná, bola veľmi silná a stotožniteľná emocionálna jazda pre divákov. V našom príbehu sa Aurora v podstate sťahuje, čoho sa všetci rodičia boja, a presne tak sa cíti aj Zloriana,“ vysvetlil režisér.

Svoje k tomu dodala aj herečka Elle Fanning, ktorá mala počas natáčania prvého filmu 14 rokov a 20 počas natáčania pokračovania:

„Tento film je z veľkej časti o ľudských emóciách.“

Film Vládkyňa zla 2 sa do našich kín dostane v slovenskom aj v pôvodnom znení so slovenskými titulkami. Na plátna ho už 17. októbra prináša distribučná spoločnosť Saturn Entertainment.

Zdroj: saturn.sk, netky.sk, imdb.com, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -