Dočkáme sa hranej Disney rozprávky Aladin 2 oveľa skôr, ako sme mysleli?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Štúdiu Disney sa v posledných rokoch darí lepšie ako kedykoľvek predtým, čoho dôkazom sú aj nové pripravované projekty. Medzi nimi nechýba samozrejme ani film Aladin 2, ktorého by sme sa mohli dočkať už v najbližších rokoch.

Jedným z miliardových filmov je aj film Aladin, ktorého sme si mohli vychutnať ešte minulý rok v lete. V dielni Disney to tvorcovia zvládli a tak sa fanúšikovia tejto nostalgickej klasiky dočkajú aj pokračovania. Na scenári by sa mali vraj podieľať scenáristi John Gatins a Andrea Berloff.

Aladin 2
Zdroj: collider.com

Kam nás zavedie Disney film Aladin 2?

Či sa do projektu vráti aj režisér Guy Ritchie zatiaľ nevieme, ale takáto možnosť určite nie je vylúčená. Taktiež sa samozrejme očakáva, že si svoje herecké úlohy opätovne zopakujú herci ako Will Smith, Naomi Scott a Mena Massoud.

Ak sa bavíme o príbehu, namiesto klasickej predlohy Aladina by sme sa mali dočkať úplne nových dobrodružstiev. V roku 1994 nám tvorcovia priniesli animovanú rozprávku Aladin: Jafarov návrat a o dva roky na to pokračovanie Aladin a kráľ zlodejov. No podľa slov štúdia by sa mala novodobá hraná verzia Aladina poberať vlastným smerom.

Či sa film dočká aj premiéry na striebornom plátne je zatiaľ otázne. Pôvodný film sme si mohli užiť v kinách, ale pri pokračovaní sa tak stať nemusí. Streamovacia platforma Disney+ sa už pomaly rozbieha a časom napríklad prinesie filmy ako Peter Pan exkluzívne len pre malé obrazovky.

film Aladin 2
Zdroj: aladdin.fandom.com

Kedy sa dočkáme pokračovania úspešnej Disney rozprávky?

Diskusie ohľadom filmu Aladin 2 prišli tesne po vypustení pôvodného filmu, čo mám potvrdil aj producent Dan Lin. Menovaný tvorca by sa mal do projektu vrátiť spoločne s Jonathanom Eirichom a Ryanom Halprinom. Všetci by sa mali vyskytovať na pozícii výkonných producentov.

Za predpokladu, že sa tak udeje a film sa stane realitou, pôjde ešte len o tretí Disney počin, ktorý sa dočká pokračovania po tom, ako sa z neho stal remake v modernej ére kinematografie. Prvým filmom je Alica v krajine zázrakov z roku 2010, ktorá sa v roku 2016 dočkala pokračovania s názvom Alica v krajine za zrkadlom. Druhou je Vládkyňa zla z roku 2014, ktorá sa dočkala nového príbehu ešte len minulý rok. Okrem toho sa vyvíja aj pokračovanie filmu Kniha džunglí.

Ako môžeme vidieť, rozprávky sa dokázali uchytiť aj v dnešnej náročnej dobe a do kín zavítali celé rodiny. Aladin sa minulý rok stal 9. najlepšie zárobkovým filmom. Celkovo sa vyskytuje na 34. priečke. Aj preto sa niet čomu čudovať a filmu Aladin 2 držíme palce.

Je podľa vás film Aladin 2 dobrý nápad, alebo sa pokračovanie dočká nemilého prekvapenia? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -