Taika Waititi prepožičia svoj hlas králikovi Ralphovi v boji za práva zvierat. Pozrite si krátku ukážku

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Toto nebude dvakrát zábavné. Animácia Save Ralph nám totižto ukáže krutú stránku zvieracieho testovania a nehumánneho zneužívania zvierat v ľudský prospech. Pod projekt sa hlasovo podpísal aj herec a režisér Taika Waititi, ktorý je síce známy svojím typickým humorom, ale ten dokáže vo svojich filmoch vždy geniálne zosúladiť s hlbokou myšlienkou.

Animácia Save Ralph ponúka ušľachtilú myšlienku

Nezisková organizácia Humane Society International sa rozhodla apelovať na spoločnosť cez ich krátku stop-motion animáciu a docieliť tak zákaz zvieracieho testovania. Do boja si prizvala aj niekoľko hviezdnych hereckých osobností. Okrem už spomínaného Waititiho nám ponúkne mená ako Zac Efron, Ricky Gervais, Olivia Munn, Tricia Helfer a Pom Klementieff.

Save Ralph animácia
Zdroj: deadline.com

Stručná ukážka nám predstavuje rozkošného králika Ralpha, ktorý už na prvý pohľad nevyzerá v najlepšom poriadku. Hlas mu prepožičal Waititi a svojím novozélandským prízvukom vysvetľuje v skratke Ralphov stav. Spomenie pravé slepé oko, nefunkčný sluch v jednom uchu a otravný zvonivý zvuk, ktorý mu tam po zvyšok života bude znieť. Ralph sa tak v kampani stáva hovorcom všetkých týraných zvierat.

Ukážka je podaná v ľahšom, vtipnejšom tóne, ale už teraz je jasné, že finálny projekt bude niesť silnú myšlienku. Aby sa idea kampane #SaveRalph šírila ďalej, film bude nadabovaný aj do iných cudzích jazykov. Krátka animácia tak bude omnoho dostupnejšia aj pre divákov v Španielsku, Portugalsku, Francúzsku či Vietname.

Mini film si na starosť zobral režisér Spencer Susser a finálny výsledok si budete môcť pozrieť symbolicky cez Veľkú noc, presnejšie 6. apríla.

Myslíte si, že bude animácia Save Ralph a jej kampaň účinná? Dokáže svoju myšlienku rozšíriť medzi širokú spoločnosť? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: nzherald.co.nz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -