Druhý diel Kocúra v čižmách má oficiálny dátum vydania, podtitul aj režiséra. Máme sa na čo tešiť?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Filmy od štúdia Pixar sú zaručenou kvalitou a málokto by sa hádal o jasnom kráľovi animácie. Debata však môže začať, keď sa spomenie legendárna filmová séria Shrek zo štúdia DreamWorks Animation. Tá bola natoľko úspešná, že z nej vzišli štyri hlavné filmy a jeden vedľajší s názvom Kocúr v čižmách. V DreamWorks sú na svoj úspech až tak pyšní, že sa rozhodli v príbehu pokračovať a rozhodne neplánujú svoju obľúbenú franšízu len tak narýchlo ukončiť.

Nekonečné zmeny počas výroby

Kocúr v čižmách bol dlho ako taká Schrödingerova mačka, o ktorej nikto nič nevedel. Je výroba filmu v plnom prúde? Dočká sa kocúr svojej filmovej slobody? Neistota fanúšikov sa rozrástla už počas produkcie, ktorá sa začala v roku 2014. Tu sa udialo množstvo zásadných zmien, ktoré sa týkali nie len filmového štábu, ale aj samotného príbehu.

Kocúr v čižmách
Zdroj: hollywoodreporter.com

Na čelo projektu sa nakoniec postavil Bob Persichetti, ktorý u divákov bodoval so svojou revolučnou animáciou vo filme Spider-man: Paralelné svety. Na chvíľu sa všetko zdalo v úplnom poriadku, ale ani to nešťastnému kocúrovi dlho nevydržalo.

Persichettiho vystrieda Joel Crawford a produkciu povedie Mark Swift, čo sa fanúšikom môže zdať ako veľmi dobrá správa. Títo dvaja páni majú už totižto za sebou úspešnú spoluprácu na filme Krúdovci: Nový vek, ktorý im priniesol nomináciu na Zlatý glóbus.

Kocúr v čižmách hlási skvelé novinky

S novým režisérskym menom sa ruka v ruke doniesol aj oficiálny podtitul. Celý názov filmu bude znieť Puss in Boots: The Last Wish, čo by sme do slovenčiny mohli preložiť veľmi jednoducho ako Kocúr v čižmách: Posledné želanie. Práve to bude hlavný bod deja, keďže sa prešibaný Kocúr aj tentokrát vydá na bláznivé dobrodružstvo, aby získal naspäť svojich deväť stratených životov.

Kocúr v čižmách novinky
Zdroj: wallpaperflare.com

Kedy nás tá vytúžená premiéra nakoniec čaká? Už o necelý rok a pol! Ryšavý kocúr by sa mal vrátiť na plátna kín budúcu jeseň a spolu s ním aj jeho verný dablér, ktorým nie je nikto iný než Antonio Banderas. Druhý diel Kocúra v čižmách si tak budete môcť vychutnať v kinách už od 23. septembra 2022.

Čo hovoríte na novinky ohľadom animáku Kocúr v čižmách? Tešíte sa na nové mačacie dobrodružstvo? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -