Film Next Gen zobrazuje rebelujúce dievča vo svete plnom technológii

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Animovaný film Next Gen

Animovaný film Next Gen: Každé zariadenie v domácnosti už je v podstate robotom a dokáže robiť veci len vďaka zadaniu príkazu. Predstavte si vysávať, umývať riad, prať, upratovať, starať sa o záhradu a robiť ďalšie domáce práce naraz a jediné, čo pre to musíte spraviť, je povedať pár príkazov. K tomuto sa aj v reálnom živote pomaly približujeme vďaka technológiám smart home.

Čo ale takí roboti, čo vám donesú kávu, porozprávajú sa s vami a dajú vám masáž? Alebo také lietajúce autá? To je ešte ďaleko v budúcnosti. A v rôznych filmoch, samozrejme. Jedným z nich je aj animovaný film Next Gen.

Náhľad do deja

Mei je mladé dievča, ktoré žije iba so svojou mamou. Tá je posadnutá technológiami, robotmi a ich vynálezcami. Ťahá Mei na rôzne konferencie a predstavenia nových produktov. Mei sa však stráni technológii a radšej sa o svoje veci postará sama, bez pomoci strojov. V škole nepatrí medzi populárne a obľúbené deti, skôr naopak. Svojou útočnou a hostilnou povahou otočila proti sebe mnoho spolužiakov.

next gen film
Zdroj: youtube.com

V jeden deň sa na jednej z konferencií stretne s tajným projektom vývojára robotov. Ide o robota, ktorý je zároveň ničivou zbraňou. Po ich stretnutí robot ujde z vývojárskeho strediska, aby našiel Mei. Tá ho najprv posiela preč a odmieta sa s ním baviť, no keď zistí, čo všetko dokáže, obľúbi si ho. Jeho smrteľné paprsky a rôzne ničivé aplikácie na ňu zapôsobia natoľko, že úplne zabudne na svoju nenávisť voči robotom.

Začne ho využívať na riešenie svojich problémov doma aj v škole. Pošle ho postrašiť dievčatá, ktoré ju v škole šikanovali, núti ho ničiť robotov – domácich pomocníkov a rôzne ďalšie veci. Robot si Mei veľmi obľúbi a spomienky s ňou sú pre neho na nezaplatenie. Jeho pamäť sa však plní prirýchlo, pretože pri úteku sa mu pokazilo pamäťové centrum. Má iba obmedzené množstvo spomienok, ktoré si môže zachovať.

Aby mohol nazbierať viac spomienok, vymaže zo svojho systému ovládanie a používanie zbraní. To sa ale Mei veľmi nepáči. Koniec koncov, práve zbrane boli dôvodom, prečo sa Mei začala s robotom vôbec kamarátiť. Okrem toho sa vývojári a polícia stále viac približujú k nájdeniu robota a majú v pláne ho zničiť. Zisťujeme, že robotove poslanie bolo v skutočnosti oveľa väčšie, než len pomáhať mladej rebelke. Dokáže zvíťaziť a naplniť svoju misiu bez zbraní? A dokáže popri všetkom ochrániť svoju milovanú Mei?

animovany film next gen
Zdroj: Zdroj: whatnerd.com

Informácie o filme

Film sa svojím príbehom aj spracovaním veľmi podobá na Big Hero 6. Niektorí dokonca tvrdia, že je to jeho nepodarená kópia. My však nesúhlasíme. Napriek veľkým podobnostiam medzi filmami, oba majú niečo, v čom sa od seba líšia a v čom vynikajú. Nemôžeme predsa tvrdiť, že boj dobra a zla je okopírovaný, je predsa skoro v každom filme. Ak ste fanúšikmi príbehov ako Big Hero 6 a Wall-E, určite si obľúbite aj Next Gen.

Next Gen je animovaný akčný sci-fi film, ktorý bol spravený podľa online čínskeho komiksu, ktorého autorkou je Wang Nima. Vyšiel minulý rok na Netflixe. Pôvodom je čínsko-kanadský. Má hodinu a pol a je to určite film na večer pre celú rodinu, či pre nadšencov animákov. Okrem akcie a bojových scén ponúka aj mnoho emotívnych situácii, prerody postáv a možnosť zamyslenia sa nad modernými technológiami.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 70%
IMDb.com – 6,6/10
Rotten Tomatoes – 80%

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Článok nám na publikovanie poskytla Alžbeta Múcsková. Ďakujeme!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -