KináNovinkyTržby v kinách

Akého zárobku za dočkal návrat najpopulárnejšej hororovej filmovej série súčasnosti? | boxOFFICE#32

V strede každej letnej kino sezóny zažívame citeľný úpadok kvalitných noviniek. Všetky nové filmy, na ktoré sme sa tak dlho tešili a momentálne sa premietajú sme už videli a opäť čakáme na veľkolepú snímku, ktorá znova naštartuje náš záujem. S ubehnutím ďalšieho týždňa však dorazila očakávaná nádej. Opäť raz na filmové plátno totiž dorazil nie až tak bežný žáner hororu. Dokázala si novinka teda zaistiť prvé miesto vďaka slabej konkurencii? Alebo štúdio stávku v populárnu sériu tentokrát prehralo a investícia sa mu nevyplatila? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Annabelle 2 boxoffice

Na prvé miesto sa dostal film Annabelle 2: Stvorenie zla s 35 miliónmi počas prvých troch dní. Pokračovanie originálnej Annabelle z roku 2014 si zaistilo omnoho lepšie recenzie, ako jeho predchodca, čo určite pomohlo ku skvelému zárobku. Najnovší člen rozšíreného vesmíru Conjuringu taktiež benefitoval z faktu, že vo svojom žánri má momentálne nulovú konkurenciu. Aj keď je však zo svojej série tento debut najnižší, produkčný rozpočet činil len 15 miliónov dolárov. Táto suma je oproti celosvetovému zárobku 71,7 miliónov badateľná. Ak ste tak ešte neučinili, tak neváhajte a prečítajte si našu recenziu.

Druhé miesto obsadil Dunkirk s 11,4 miliónmi. Uznávaná vojnová dráma Christophera Nolana si celosvetovo stihla zarobiť už 363,7 miliónov dolárov.

Tretie miesto patrí animovanému filmu Veľká oriešková lúpež 2. Pokračovanie si počas debutového víkendu zarobilo 8,9 miliónov, čo je jemne pod očakávaniami štúdia. Táto malá suma je šokujúca, ak sa pozrieme na priemerné zárobky rodinných filmov tohto roka. Je však možné, že kino rozpočet netrpezlivých rodičov už je na tento rok celkom vyšťavený.

Na štvrtom mieste je šampión minulého týždňa, The Dark Tower s 7,8 miliónmi. Oproti debutu ide o takmer 60 percentný pokles. Na domácom trhu sa filmu nakrútenému podľa kníh Stephena Kinga vďaka negatívnym recenziám príliš nedarilo, podobnú situáciu zažívajú aj celosvetové zárobky. Produkčný rozpočet sa však našťastie zvládol zmestiť do sumy 60 miliónov dolárov.

temná veža recenzie

Zdroj: fandango.com

Top päť nám zakončuje The Emoji Movie s 6,6 miliónmi. Z celosvetového trhu štúdiu Sony priniesol už 97,1 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Filmom číslo šesť je Girls Trip s 6,5 miliónmi počas štvrtého víkendu. Komédia svoje publikum aj naďalej uspokojuje, pričom si v USA zarobila už 97,1 miliónov dolárov.

Siedmym filmom je Spider-Man: Homecoming s 6,1 miliónmi. Najnovší hit Marvelu už na domácej pôde prekonal hranicu 300 miliónov, pričom celosvetovo má na zozname už 702 miliónov dolárov.

Prichádza Spider-Man v štýle Marvel!

Zdroj: vanityfair.com

Na ôsmom mieste je dráma Kidnap s 5,2 miliónmi počas druhého víkendu. Akčný zážitok s Halle Berry v hlavnej úlohe si svoje čísla navýši už onedlho, a to vďaka tomu, že sa opäť dostane do ďalších kín sveta.

Dráma The Glass Castle sa dostala na deviate miesto s 4,8 miliónmi počas prvých troch dní. Aj keď sa snímka zatiaľ premietala iba v obmedzenom počte lokácií, dokázala sa od konkurencie odlíšiť a ponúknuť niečo rozdielne, prevažne pre starších divákov.

Posledným filmom na desiatom mieste je Atomic Blonde. Akčná snímka s Chralize Theron v hlavnej úlohe si počas tretieho víkendu zarobila 4,5 milióna, čím svoj celosvetový zárobok navýšila na 61,7 miliónov dolárov.

 1. $35,040,000   Annabelle 2: Creation
 2. $11,405,000   Dunkirk
 3. $8,934,748     The Nut Job 2: Nutty by Nature
 4. $7,875,000     The Dark Tower
 5. $6,605,000     The Emoji Movie
 6. $6,520,500     Girls Trip
 7. $6,100,000     Spider-Man: Homecoming
 8. $5,225,000     Kidnap (2017)
 9. $4,875,000     The Glass Castle
 10. $4,572,350     Atomic Blonde
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Kiná

  Koronavírus útočí aj na slovenské kiná a zatvára skoro všetky z nich. Aké filmy neuvidíme?

  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  Pridaj komentár