Famózny trailer na očakávaný Assassin’s Creed vysvetľuje príbeh filmu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Viac ako akákoľvek iná filmová adaptácia na hru vyzerá Assassin’s Creed ako stvorený pre plátno. Cestovanie do minulosti skrz spomienky cez stroj, ktorý číta DNA je jednoducho veda, ktorá by sa zapáčila všetkým Hollywoodskym štúdiám. Assassin’s Creed prináša dostatok možností na sci-fi prvky, akciu, skvelé vizuály a zložitý príbeh.

Doposiaľ boli trailery zamerané zväčša na akčné scény a stopáž z budúcnosti použili iba ako doplnok akčného sveta Španielskej Inkvizície. Teraz už ale vieme, že minulosť bude tvoriť iba tretinu filmu, takže je toho ešte veľa, čo sme nevideli. Teraz prichádza nový trailer, ktorý nám lepšie vysvetľuje príbeh a ponúka ochutnávku toho, v čom sa líši od hier.

Trailer si pozri tu:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=OWnOybPAhM4]

O čom bude film Assassin’s Creed?

Máme tu spolok Templárov, staroveká spoločnosť hľadajúca Jablko Edenu. Apple of Eden je dávny artefakt, ktorý im bezproblémovo umožní nadvládu nad celým svetom. Hľadanie ich zavedie ku potomkovi jedného z ochrancov Jablka. Zmocnia sa Calluma Lyncha (Michael Fassbender) a pod dohľadom Dr. Rikkin (Marion Cotillard) je nútený prežiť život jeho predka Asasína. Predošlé trailery nám naznačujú, že po tomto všetkom príde od nášho novodobého Asasína odboj.

Jablko Edenu
Jablko Edenu

Toto, ako sa zdá, je veľmi lineárne zosumarizovaný dej, ktorý sa má zapáčiť mainstreamovému publiku. Okrem rozšírenia dejovej línie nám trailer naskytol lepší pohľad na niektorých členov prestížneho hereckého obsadenia, vrátane Charlotte Rampling ako vodca Templárov a Brendana Gleesona ako slepý poradca Asasínov. Prvý medzinárodný trailer tiež všetkým dáva vedieť, že Fassbender, Cotillard a Irons sú výhercovia filmových cien.

Je otázne, či je dobré takto okato vydať príbeh filmu v jednom traileri. Viac menej sa totiž jedná o zostrih všetkého, čo sa stane, až do tretej tretiny. Ak ale rátame s tým, aký má hra/film nie veľmi jednoduchý príbeh, je dôležité, aby mu všetci plne rozumeli. To zahŕňa aj ľudí, ktorí o hrách nikdy v živote nepočuli a Asasínov bojujúcich proti Templárom uvidia po prvý krát v kine. Fanúšikom to zas povie, že dej filmu bude blízko jadra hernej série a bude veľmi podobný obľúbeným prvým hrám.

Prvotriedne bojové scény
Prvotriedne bojové scény

Aj tak tu ale ide o skvelé navnadenie a film vyzerá čoraz lepšie a lepšie. S viac klasickou hudbou trailer pôsobí autentickejšie, ako niektoré predošlé. Skrz najnovší trailer je naozaj vidieť snaha režiséra Justina Kurzela; zachoval pôvodnú atmosféru hier, no nezanevrel na svoje osobné vízie. Tento trailer určite tvorí viac vzrušenia, ako ho stráca.

Film Assassin’s Creed si v kine pozrieme už o pár týždňov a zatiaľ to vyzerá, že sa vskutku máme na čo tešiť. Jedná sa tu o najlepšie filmové prevedenie hry? Odpoveď už nechám na vás.

Foto: www.nerdreactor.com, blog.ubi.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -