V čase pandémie sa do Česka a Nemecka vracajú autokiná. Pridá sa aj Slovensko?

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Autokino sa vracia

Pamätáte si ten pocit, keď ste svoj obľúbený film sledovali na obrovskom plátne cez predné okno vášho auta? Závidím tým, ktorí to zažili, ale ostatní ani veľmi nemajú tušenie, o čom rozprávam. Je ale pravdepodobné, že k takejto príležitosti dostanete šancu. Autokiná sa počas pandémie koronavírusu vracajú a ponúkajú svoj jedinečný zážitok.

Táto forma zábavy od vás nepotrebuje socializáciu medzi ostatnými fanúšikmi a aj tak vám ju svojím spôsobom poskytne. Vašim jediným poslaním je iba priniesť si svoje vlastné pohyblivé sedačky so sebou a zaparkovať ich na rezervovanom mieste.

Autokino
Zdroj: thepublicsradio.org

Láska ku kinu je nesmrteľná

Autokino poskytuje v tejto dobe sviežu a bezpečnú alternatívu za sledovanie filmov doma z televízorov, monitorov, alebo (bohužiaľ) aj mobilov. Ich znovuzrodenie sa v dnešnej uzamknutej spoločnosti vyskytlo už v Južnej Kórei, USA, Nemecku a aj susednom Česku.

V niektorých prípadoch podporuje autokino aj samotná vláda. Napríklad v miestnom parku v Soule ponúkali svoje premietania starších snímok úplne zadarmo. Aj po celom Slovensku sa nachádza niekoľko menších autokín, ktoré ale zatiaľ ešte svoje ponuky a možný program filmov nehlásia.

Autokino
Autokino Zlaté Piesky, Zdroj: cas.sk

Ľudia si k zábave vždy nájdu cestu

Uvidíme, možno sa aj my časom presunieme na parkoviská, kde nám bude pani uvádzačka podávať s rukavicami pukance cez stiahnuté okienko auta. Určite by sme neboli proti, práve naopak, naša vášeň pre kiná a filmy by bola presunutá na iný, pre mladšie ročníky aj nepoznaný level.

V niektorých prevádzkach to funguje tak, že vám stačí naladiť určitú frekvenciu na rádiu a hudba z filmu znie priamo z vašej auto reprákovej sústavy.

Zaujímavý koncept priniesol aj český Art-Parking. Na pódiu pred približne 40 autami premietali divadelné a športové vystúpenia, živé koncerty klasickej i alternatívnej hudby, rozprávky, bábkové predstavenia, choreografie tanečníkov, alebo dokonca aj bohoslužby.

Vyskúšali by ste autokino vo vašom meste aj vy?

Zdroj: fandimefilmu.cz, e15.cz, novinky.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -