Toto sú filmy, ktoré mali mať premiéru v roku 2021, no zrejme budú odložené na neskôr

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Filmy, ako napríklad Matrix 4 či nový The Batman, ktoré mali vyjsť v roku 2021, no kvôli koronavírusu prerušili produkciu, budú zrejme odložené na rok 2022. Filmový priemysel  zažíva v súčasnosti veľmi zlé obdobie a odkladá sa jeden film za druhým. Všetko to začalo bondovkou Nie je čas zomrieť, a potom to už išlo samo.

Drvivá väčšina štúdií prerušila svoju produkciu, kým sa situácia nezlepší. Niekoľko tohtoročných veľkých projektov, medzi ktoré patrí Rýchlo a Zbesilo 9, Morbius či Ghostbusters: Afterlife, bolo odložených na 2021. Podobný odklad zrejme čaká aj budúcoročné snímky. Prinášame vám preto zoznam filmov, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou odložené na 2022.

The Matrix 4

Jedna z prvých veľkých snímok roku 2021, The Matrix 4, má mať premiéru 21. mája. Ide o sériu, ktorú netreba nikomu predstavovať. Celé sa to začalo ešte v 90. rokoch minulého storočia. Natáčanie štvrtého dielu sa práve malo presunúť zo San Francisca do Berlína, keď vypukla pandémia.

matrix 4 keanu reeves
Zdroj: screenrant.com

Štúdio Warner Bros. už vyjadrilo svoje obavy ohľadom stihnutia pôvodného dátumu, no zatiaľ sa nič oficiálne nepresúva. Takisto odkladali prerušenie natáčania až na poslednú chvíľu. To len dokazuje, že májový dátum zrejme nie je reálny. Problém predstavuje aj zaneprázdnený Keanu Reeves. Ten totiž natáča aj pokračovanie Johna Wicka a akýkoľvek odklad pre neho znamená nepríjemnosti.

Jurassic World: Dominion

Šiesty film zo série má niesť názov Jurassic World: Dominion a na plátnach kín sa mal objaviť 11. júna 2021. Produkcia prebiehala približne mesiac, keď bola prerušená. Tento fakt zrejme spôsobí aj to, že do sveta dinosaurov zavítame až v roku 2022.

Jurassic World
Zdroj: wall.alphacoders.com

Len pre porovnanie, natáčanie Jurského Sveta (2015) trvalo od apríla do augusta 2014, aby sme ho následné mohli vidieť v júni 2015. Jurský svet: Zánik ríše (2018) sa natáčal od februára do júla 2017 a vyšiel v júni 2018. Jurassic World: Dominion tak s veľkou pravdepodobnosťou čaká odklad.

The Batman

The Batman, v ktorom si hlavnú postavu strihne hviezda Twilight filmov Robert Pattinson a režíruje ho Matt Reeves, má premiéru nastavenú na 25. jún 2021. V januári tohto roka sa začalo natáčanie v Londýne, no 14. marca bolo, a teraz sa držte, prerušené.  Produkcia všetkých doterajších Batmanov bola vždy neuveriteľne náročná už len kvôli veľkému množstvu detailov, na ktoré si musia dávať autori pozor.

Batman
Zdroj: twitter.com

Podobne ako Matrix 4, aj The Batman patrí pod Warner Bros., ktoré aj v tomto prípade odďaľovalo prerušenie ako sa len dalo. To bolo pôvodne plánované len na dva týždne, no neskôr sa Reeves vyjadril, že zatiaľ nevie, koľko bude trvať. Podľa najnovších správ je šanca, že netopierí muž stihne svoj pôvodný dátum, priam mizivá.

Mission: Impossible 7

Odkladu sa zrejme nevyhne ani Tom Cruise a jeho Mission: Impossible 7. Dielo režiséra Christophera McQuarrieho si malo odbiť svoju premiéru 23. júla 2021, no strašiak menom koronavírus to nečakane skomplikoval. Film sa navyše natáčal zároveň s ôsmym pokračovaním. Autorom nehralo do karát ani to, že väčšina produkcie prebiehala v Taliansku, kde je aktuálna situácia naozaj veľmi zlá.

Mission Impossible 7
Zdroj: nationeditions.com

Tomovi Cruisovi ale naopak môže pomôcť, že post-produkcia podobných snímok nie je príliš náročná a dá sa stihnúť za pár mesiacov. Strihanie a pridávanie efektov pri predošlých dvoch dieloch trvalo len neuveriteľné štyri mesiace. Natáčania ale trvali vyše pol roka, čiže sme opäť na začiatku. Uvidíme, ako sa s tým autori vyrovnajú.

Uncharted

Každý fanúšik PlayStation pozná sériu Uncharted. Príbeh Nathana Drakea si získal srdcia miliónov hráčov po celom svete a chcel dobiť aj kiná. Prvé nápady o filmovej verzii tu boli už 10 rokov dozadu. Po nekonečných problémoch a nespočetných výmenách na režisérskej stoličke sa konečne malo začať s natáčaním v Berlíne. Hlavnú postavu si zahrá Tom Holland.

Uncharted
Zdroj: thedigitalwise.com

V tom však do toho zasiahol koronavírus. Tom Holland si tak musí opäť počkať. Horšie je to už ale s jeho kalendárom, hlavnú postavu totiž stvárňuje aj v Spider-Man 3. Obidva projekty patria pod Sony a ak príde na konflikt dátumov, Sony si určite vyberie Spider-Mana. Uncharted tak zrejme uvidíme až v roku 2022.

Fantastické Zvery 3

Ani svet kúzelníkov bohužiaľ neobišiel koronavírus. Dielo režiséra Davida Yatesa sa malo v kinách objaviť 12. novembra 2021, čiže až na konci roka. Produkcia mala začať teraz v marci, no všetko je inak. Vzhľadom na koncoročný dátum si budú musieť fanúšikovia Harryho Pottera takmer určite počkať do roku 2022.

Fantastické zvery
Zdroj: digitalspy.com

Na ktorý z menovaných filmov sa najviac tešíte? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -