Finále desiatej série seriálu The Walking Dead sa kvôli koronavírusu oneskorí. Kedy ho uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

10. séria The Walking Dead pomaly ukončuje svoju púť, ktorú začala minulý rok v septembri. Nanešťastie sa ani tento seriál nevyhol problémom. Spoločnosť AMC síce stihla natočiť celú sériu vrátane finále, no ako nás pred nedávnom informovali, tak post-produkčné úpravy šestnástej časti sa nestihli dorobiť.

Showrunnerka Angela Kang sa k situácii vyjadrila a povedala, že sa nejedná o nič závažné, čo by nevyriešilo pár týždňov. Posledná časť nakrútená je, no chýba tam dorobený zvuk a značná časť strihov. Vďaka koronavírusu sa tvorcovia nemôžu stretnúť a spoločne pracovať na posledných efektoch. Práve preto musia finále dokončiť z domu a to ich značne spomalilo. Kedy sa teda dočkáme finále?

10. séria The Walking Dead bude meškať s poslednou časťou

Celosvetová pandémia koronavírusu mimo iného zasiahla aj filmový a seriálový priemysel. Vďaka tomu sa po celom svete rôzne filmy a seriály nemôžu dostaviť na čas, preto vznikajú nové dátumy premiér. Dokonca ani vesmír The Walking Dead tomuto nedokázal uniknúť. Spoločnosť AMC sa v marci vyjadrila, že 10. séria bude vzhľadom na situáciu ukončená predčasne.

seriál The Walking Dead
Zdroj: blog.screenweek.it

15. časť, ktorá vyšla v noci z 5. na 6. apríla, mala byť podľa tvorcov dočasne posledná pre túto sériu. Finále série s názvom „A Certain Doom“ bude slúžiť ako samotná časť, ktorá k nám príde v priebehu tohto roka. Pôvodne sme sa však mali dočkať poslednej časti desiatej série v nedeľu 12. apríla. V ten deň mal mať premiéru aj nový seriál The Walking Dead: World Beyond, no ani to sa nepodarilo uskutočniť.

Problémy s poslednou časťou

Podľa slov Angely Kang sa post-produkcia možno stihne urobiť do 2 či 3 týždňov, no nie všetko sa dá dokončiť na diaľku. Podľa situácie, ktorá teraz vládne v USA, bude trvať karanténa do 30. apríla. To by znamenalo, že k nám finále dorazí ešte pred začiatkom leta. Karanténa sa však môže predĺžiť a to by znamenalo, že sa finále opäť  posunie.

seriál The Walking Dead
Zdroj: tv.verizon.com

AMC malo plány, že v priebehu roka budeme dostávať novú časť viac-menej každý týždeň. Mimo ukončenia 10. série mala prevziať štafetu nová šou, ktorá sa tiež oneskorí. Po jej konci mala prísť 6. séria seriálu Fear the Walking Dead a po jej konci mala začať 11. séria The Walking Dead. Tento rok vyzeral naozaj sľubne, ale vyzerá to tak, že môžeme byť radi, keď sa do konca roka dočkáme aspoň poslednej časti tejto série.

Za situáciu samozrejme AMC nemôže a preto ich ani nemôžeme obviňovať. Niektoré veci jednoducho z domu nejdú dorobiť a musíme chápať, že 10.séria The Walking Dead bude meškať so svojim finále. Dúfame, že pandémia čoskoro pominie a my opäť dostaneme filmy a seriály, na ktoré sa tak veľmi tešíme. Záleží to však aj na vás a preto rešpektujte nariadenia, ktoré vláda vydala.

Tešíte sa na záver tejto série? Myslíte si, že sa dočkáme šťastného konca? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -