KináTržby v kinách

Avengers: Infinity War vstupuje do siene slávy, jeho koniec je však na obzore… | TRŽBY V KINÁCH #19

Megahit štúdia Marvel s názvom Avengers: Infinity War vstupuje do siene slávy so zatiaľ najväčším rekordom. Po tom, čo si počas prvého víkendu zarobil ohromnú sumu peňazí, sme ostali prekvapení. Druhý víkend ale nebol o nič menej prísnejší a Infinity War prekonal ďalší rekord Marvelu. Uplynulý tretí víkend je za nami a noví Avengers sa opäť môžu pochváliť novým titulom. Po tom, čo prekonal svojho predchodcu, sa z počinu Avengers: Infinity War stal najúspešnejší superhrdinský film vôbec!

Avengers: Infinity War fotky

Zdroj: reddit.com

Avengers: Infinity War a celosvetový rekord

Avengers: Infinity War aj v treťom týždni zaujal prvé miesto s 61,8 miliónmi na pôde USA. Svoj domáci zárobok tým navýšil na ohromnú sumu 547,8 miliónov dolárov. Ako sme predpokladali, prekonal tým Temného rytiera a megahit Marvelu získal 8. miesto na americkej tabuľke tržieb. To všetko je síce pekné, no pravda je taká, že vo zvyšku sveta je Infinity War ešte úspešnejší. V celosvetových tržbách len behom troch týždňov prekonal pôvodných Avengers, čím si vybojoval titul 5. najlepšie zarábajúceho filmu vôbec. Navyše to znamená, že Avengers: Infinity War je teraz najúspešnejší superhrdinský počin v histórii.

S touto novinkou je ešte zreteľnejší monopol, ktorý vedie spoločnosť Diseny. Z 10 najúspešnejších filmov v USA ich 6 patrí práve pod túto firmu (Black Panther, The Avengers, 3 moderné Star Wars filmy a po novom Avengers: Infinity War). Bude ešte zaujímavé sledovať, ako sa bude megahitu dariť v nadchádzajúcich týždňoch. Kiná totižto už onedlho privítajú novinky Deadpool 2 a Solo: A Star Wars Story. Tieto očakávané značky by mali Infinity War zosadiť z trónu a ukončiť jeho nadvládu v tržbách. Od každého z nich sa totižto očakáva debutový víkend o výške 150 miliónov dolárov.

deadpool 2

Zdroj: boxofficestory.com

Kiná (teda aspoň americké) za uplynulý víkend privítali aj novinky, ktoré mali divákov nezaujatým Marvelom ponúknuť zmenu. Dobre načasované filmy vcelku uspeli. Nová komédia Melissy McCarthy s názvom Life of the Party sa umiestnila na druhom mieste s 18,5 miliónmi, zatiaľ čo Breaking In si na treťom mieste zarobil 16,5 miliónov. Suma to nie je nijako ohromná, no rozpočet činil iba 6 miliónov dolárov. Top päťku doplňuje Overboard s 10,1 miliónmi na štvrtom mieste a Tiché miesto s 6,4 miliónmi na piatom mieste. Sme zvedaví, ako sa poradie zmení už o týždeň.

 1. $61,817,000   Avengers: Infinity War
 2. $18,500,000   Life of the Party
 3. $16,500,000   Breaking In
 4. $10,100,000   Overboard (Manžel na skúšku)
 5. $6,400,000     A Quiet Place (Tiché miesto)
 6. $3,710,000     I Feel Pretty (Som sexy)
 7. $3,380,000     Rampage (Besnenie)
 8. $2,240,000     Tully
 9. $1,932,000     Black Panther (Čierny panter)
 10. $1,165,000     RBG
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár