Bethesda si na svoje konto pripíše vesmírne sci-fi. Nová RPG hra Starfield predvádza prvý pútavý trailer

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Od zemského povrchu s kopou spálených pneumatík až do vesmíru. Okrem pretekárskej exkluzivity Forza Horizon 5 sme sa na paneli Xbox & Bethesda Games dozvedeli ďalšiu skvelú novinku. Vývojárske štúdio Bethesda Games predstavilo oficiálny trailer k ich prvej vesmírnej hre s názvom Starfield, ktorá bude vychádzať výhradne na konzoly novej generácie Xbox Series X/S a PC. Presný dátum vydania padol na 11. novembra 2022.

Oficiálny teaser trailer k sci-fi hre Starfield:

Pôvodne sme sa o hre dozvedeli ešte v roku 2018, ale nikto nevedel čo od tohto herného projektu očakávať. Jedná sa totižto o prvú originálnu hru zasadenú do vesmíru od vývojára Bethesda Games, ktorý doposiaľ vyrábal rôzne iné žánrové klasiky (Elder Scrolls, Fallout). No všetky boli vždy situované na planéte Zem a po 25 rokoch existencie sa rozhodli expandovať.

RPG novej generácie ťa zavedie medzi hviezdy a vytvoriť si dokonca budeš môcť aj vlastnú hrateľnú postavu. S ňou následne vykročíš na epickú výpravu, počas ktorej ti skrížia cestu tie najväčšie tajomstvá ľudskej civilizácie.

Bethesda Games Starfield trailer
Zdroj: gameinformer.com

Čaká nás viac Xbox exkluzivít od Bethesda Games?

Predstavenie exkluzívneho vydania pre Xboxy a PC je okamžitým dôsledkom odkúpenia spoločnosti Bethesda, ktorej novým majiteľom je Microsoft. A ak sa spolupráca medzi nimi podarí, herný priemysel určite zasiahne viac skvelých kúskov. No taktiež ostáva záhadou, či sa herné série The Elder Scrolls, Doom alebo Fallout budú aj naďalej vyrábať na konzoly PlayStation.

Podobnú spoluprácu vidíme napríklad medzi Sony a PlayStation, no Microsoft dlhé roky takejto ideológii neveril. Sony si však získalo touto stratégiou bezkonkurenčný úspech, takže teraz je na rade Xbox. Ich prvým krokom bude cestovanie vesmírom v epicky rozsiahlej galaxii a už teraz sa nevieme dočkať. Putovanie a objavovanie otvoreného vesmíru neznie vôbec ako zlý nápad a príchod ďalších skvelých záberov očakávame v najbližších mesiacoch.

Páčil sa ti trailer k novej sci-fi hre Starfield, ktorú vyrobí vývojárske štúdio Bethesda Games?

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -