KináTržby v kinách

Black Panther kráča v šľapajách Avatara – história sa opakuje prvýkrát za posledných takmer 10 rokov! | TRŽBY V KINÁCH #11

Black Panther tržby v znamení Avatara

Najnovší počin štúdia Marvel, obľúbený Black Panther v oblasti filmových tržieb predviedol niečo, čo Hollywood nezažil už od vydania filmu Avatar. Počin Ryana Cooglera sa už po dobu vyše mesiaca zrovnáva s exkluzívnymi a ohromne úspešnými titulmi. Za posledné týždne doslova prepisoval históriu. Z komiksovky sa veľmi rýchlo stal jeden z najlepšie zarábajúcich filmov všetkých čias, pričom len nedávno predbehol blockbustery ako Rogue One či Temný rytier. Vrámci filmových tržieb v USA hravo dominuje. Momentálne väčšina predpovedí dokonca hovorí o tom, že Black Panther prekoná originálnych The Avengers a stane sa kráľom MCU.

black panther má miliardu

Zdroj: wall.alphacoders.com

Jeden z dôvodov, prečo sa snímke darí tak dobre (okrem pozitívnych ohlasov), je slabá konkurencia. Respektíve takmer žiadna. Žiaden z filmov, ktoré v posledných týždňoch vyšli, sa Pantherovi nedokázali priamo postaviť a zhodiť ho z prvého miesta tabuľky boxoffice. Po Strunách času, ktoré minulý týždeň skončili na druhom mieste, sa dočkal pozornosti reboot Tomb Raider. Ani Lara Croft však nedokázala z trónu zhodiť Kráľa T’Challu.

Po prvýkrát od čias Avatara

Black Panther sa ani tentokrát nevzdáva a opäť sa ocitol na prvom mieste tabuľky so zárobkom 27 miliónov. Jeho domáci zárobok tým narástol na krásnych 605 miliónov dolárov, čím dýcha na chrbát filmom ako Star Wars: Poslední Jediovia (619 mil.) a The Avengers (623 mil.). Ako som spomenul vyššie, tento týždeň sa Black Pantherovi podarilo niečo skvelé. Konkrétne ide o to, že je to prvý film od Avatara (2009), ktorý sa na prvom mieste umiestnil päť za sebou nasledujúcich týždňov. Sci-fi Jamesa Camerona si titul udržalo až 7 týždňov, čo Marvel pravdepodobne neprekoná. Aj tak však ide o skvelý úspech.

Avatar 2

zdroj: avatarmovie.com

V tieni fenoménu sa premiéry dočkal reboot Tomb Raider, ktorý sa musel uspokojiť s druhým miestom a 23,5 miliónmi. Film obdržal vcelku priemerné až pozitívne recenzie, no mnohí sa zhodli na tom, že Lara Croft nedokázala zlomiť kliatbu videoherných adaptácií. Okrem veľkých fanúšikov si tak novinka len ťažko hľadá divákov. Našťastie pre štúdio Warner Bros. sa však snímke o dosť lepšie darí na medzinárodnom trhu a na konte má celkovo už 126 miliónov. S rozpočtom 94 miliónov dolárov sa tak magická hranica zisku vznáša asi pri dvojnásobnej sume, čo znamená, že Lara Croft sa predsa len ocitne v zelených číslach. Všetko, vrátane kraľovania Black Panthera sa však možno zmení už budúci týždeň s premiérou Pacific Rim: Povstanie.

tomb raider recenzia

Zdroj: hdwallpapers.in

 1. $27,024,000   Black Panther
 2. $23,525,000   Tomb Raider
 3. $17,064,640   I Can Only Imagine
 4. $16,565,000   A Wrinkle in Time
 5. $11,500,000   Love, Simon
 6. $5,570,000     Game Night
 7. $5,200,000     Peter Rabbit
 8. $4,810,000     Strangers: Prey at Night
 9. $4,450,000     Red Sparrow
 10. $3,368,000     Death Wish (2018)
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár