Tri krátke prequel filmy, ktoré musíte vidieť pred premiérou sci-fi Blade Runner 2049! Čo sa dialo medzi udalosťami prvého a druhého filmu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Krátke prequel filmy k Blade Runner 2049

Ako už všetci dobre viete, tento štvrtok vychádza pokračovanie legendárneho sci-fi Blade Runner. Nový príbeh je zasadený do roku 2049 a to nám tvorí medzeru 30 rokov medzi prvým a druhým filmom. Za tento čas sa stihlo udiať mnoho vecí, pričom pár z nich nám priblížia tri krátkometrážne filmy. Jeden sa pozrie na rok 2036, druhý na 2048 a tretí zas na 2022. Pokiaľ si teda chcete doplniť príbeh a vedieť, čo sa vlastne stalo, určite si pozrite všetky z nich! Rozšírte si príbeh zo sveta Blade Runnera a poďte s nami na to!

2036: Nexus Dawn

Prvý kraťas sa odohráva v roku 2036 a predstavuje nám veľmi dôležitú postavu pre film, Niadera Wallace (Jared Leto). Ten si po udalosti menom „blackout“ podmanil celé mesto a vyrába vlastnú, novú triedu replikantov – Nexus 9. Od predošlých verzií sú kontrolovateľní a Niadera poslúchajú na slovo. Svoje verzie predstavuje ako dokonalé a chce tak zrušiť zákaz výroby replikantov na Zemi. Jared tu svoju postavu predstavuje v plnej kráse a veríme, že na tom bude rovnako aj vo filme samotnom. Ako povedal sám režisér Denis Villeneuve, tento kraťas zrežíroval syn samotného Scotta Ridleyho, Luke Scott.

2048: Nowhere to Run

Druhý prequelový film natočil takisto Luke Scott. Pozrieme sa v ňom na osud dobrosrdečného priekupníka menom Sapper (Dave Bautista). Ten sa na trhovisku pripletie do súboja pre záchranu jeho známych. Pokiaľ si spojíte dokopy názov (pravdepodobne je na úteku) a úplný koniec videa, zistíte naozaj zaujímavú vec. Avšak pozor, mohla by prestavovať spoiler pre film! Jednoducho povedané, replikanti to v aktuálnej dobe stále nemajú ľahké. Poďme teda na posledný, tretí krátky prequelový film!

Black Out 2022

Tretí z filmov sa odohráva v roku 2022 a vysvetľuje nám udalosť „blackout„, ktorú som spomínal vyššie. Tento kraťas má cez 15 minút a ako ste si mohli všimnúť, je animovaný. Iba pár rokov po udalostiach pôvodného Blade Runnera sa vytvorili replikanti verzie Nexus 8, pričom bola odstránená ich 4 ročná životnosť. Veľkú časť kraťasu tvorí ešte Los Angeles, ako ho poznáme z filmu a taktiež v ňom uvidíte postavu Gaffa. Neskôr však prišlo „zatmenie“ a prostredie sa zmenilo na post-apokalyptické, ako ho poznáme z trailerov na 2049. Po tejto udalosti bola výroba replikantov zakázaná. Posledný z krátkych filmov natočil Shinichiro Watanabe, ktorý vytvoril napríklad celosvetovo známe anime – Cowboy Bebop.

Ktorý z kraťasov vás zaujal najviac? Tešíte na film Blade Runner 2049 a skočíte vo štvrtok na premiéru?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -