Ostatné

Neuveríte, ktorý hudobný skladateľ pomôže Johannovi Johannssonovi so soundtrackom ku Blade Runner 2049!

Ako dobre vieme, niektorí režiséri majú skladateľov soundtrackov, na ktorých nedajú dopustiť. Dvorný skladateľ Christophera Nolana je Hans Zimmer, zatiaľ čo Jóhann Jóhannsson zložil soundtrack k filmom od Denisa Villeneuvea už 3 krát (Prisoners, Sicario, Arrival). Blade Runner 2049 režíruje Denis Villeneuve a tak je jasné, že sa o hudbu do filmu postará práve Jóhannsson. Výborný a ikonický soundtrack k prvej časti zložil Vangelis, ktorý sa však na dvojke už nijak extrémne nepodieľa. Zaujímavé však je, že Jóhannsson nebude jediným skladateľom, ktorý o hudbu do nového Blade Runnera postará. Villeneuve sa rozhodol, že Jóhannsson by to sám nedokázal a na pomoc si zavolal dve veľké mená.

blade runner 2049

Zdroj: burgkino.at

Kto ďalší sa bude na tomto soundtracku podieľať?

Jóhann Jóhannsson zložil hlavnú tému filmu a ostatnú hudbu doplnia Hans Zimmer a Benjamin Wallfisch. Títo dvaja spolu skomponovali aj výborný soundtrack ku filmu Hidden Figures, zatiaľ čo Wallfisch sám zložil hudbu k hororu Liek na Život a k pripravovaným filmom Annabelle 2 a IT od Stephena Kinga. Hans Zimmer sa zatiaľ stále spamätáva z výborných ohlasov na hudbu k Dunkirku. Je jasné, že ísť v šlapajach Vangelisa bude náročné, avšak toto zoskupenie troch kvalitných skladateľov to určite zvládne. Dočkáme sa teda jedného z najlepších soundtrackov tohto roka?

Všetko potrebné o filme Blade Runner 2049 aj spolu s posledným trailerom nájdete v tomto článku. Dua Harrison Ford a Ryan Gosling sa na strieborných plátnach dočkáme už 5. októbra 2017. Celý film má future-noir nádych a pokiaľ sa rovnakým smerom vyberie aj soundtrack, tak sa naozaj máme na čo tešiť. Držíme teda Jóhannssonovi, Zimmerovi a Wallfischovi palce, nech nám predvedú to najlepšie, čo vedia! Zatiaľ si môžete pustiť soundtrack jednotky od Vangelisa nech viete, akú latku musí toto trio poraziť.

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  OFFOstatné

  Apple prezrádza, kedy sa začne predávať lacný iPhone SE 2

  Ostatné

  Kedy, kde a ako budete môcť sledovať naživo Oscary 2020?

  OdporúčameOstatné

  STÁŽ PRE POZÍCIU REDAKTORA: Ponor sa do sveta filmov, seriálov a hier spolu s nami

  Ostatné

  Prenajmite si dom zo seriálu Sex Education a spravte párty ako Otis Milburn

  2 komentáre

  Pridaj komentár