Neuveríte, ktorý hudobný skladateľ pomôže Johannovi Johannssonovi so soundtrackom ku Blade Runner 2049!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako dobre vieme, niektorí režiséri majú skladateľov soundtrackov, na ktorých nedajú dopustiť. Dvorný skladateľ Christophera Nolana je Hans Zimmer, zatiaľ čo Jóhann Jóhannsson zložil soundtrack k filmom od Denisa Villeneuvea už 3 krát (Prisoners, Sicario, Arrival). Blade Runner 2049 režíruje Denis Villeneuve a tak je jasné, že sa o hudbu do filmu postará práve Jóhannsson. Výborný a ikonický soundtrack k prvej časti zložil Vangelis, ktorý sa však na dvojke už nijak extrémne nepodieľa. Zaujímavé však je, že Jóhannsson nebude jediným skladateľom, ktorý o hudbu do nového Blade Runnera postará. Villeneuve sa rozhodol, že Jóhannsson by to sám nedokázal a na pomoc si zavolal dve veľké mená.

blade runner 2049
Zdroj: burgkino.at

Kto ďalší sa bude na tomto soundtracku podieľať?

Jóhann Jóhannsson zložil hlavnú tému filmu a ostatnú hudbu doplnia Hans Zimmer a Benjamin Wallfisch. Títo dvaja spolu skomponovali aj výborný soundtrack ku filmu Hidden Figures, zatiaľ čo Wallfisch sám zložil hudbu k hororu Liek na Život a k pripravovaným filmom Annabelle 2 a IT od Stephena Kinga. Hans Zimmer sa zatiaľ stále spamätáva z výborných ohlasov na hudbu k Dunkirku. Je jasné, že ísť v šlapajach Vangelisa bude náročné, avšak toto zoskupenie troch kvalitných skladateľov to určite zvládne. Dočkáme sa teda jedného z najlepších soundtrackov tohto roka?

Všetko potrebné o filme Blade Runner 2049 aj spolu s posledným trailerom nájdete v tomto článku. Dua Harrison Ford a Ryan Gosling sa na strieborných plátnach dočkáme už 5. októbra 2017. Celý film má future-noir nádych a pokiaľ sa rovnakým smerom vyberie aj soundtrack, tak sa naozaj máme na čo tešiť. Držíme teda Jóhannssonovi, Zimmerovi a Wallfischovi palce, nech nám predvedú to najlepšie, čo vedia! Zatiaľ si môžete pustiť soundtrack jednotky od Vangelisa nech viete, akú latku musí toto trio poraziť.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah