Prvý trailer na film Blade Runner 2049 je vonku! Vo vizuálne nádhernom pokračovaní kultovej snímky sa objavia Harrison Ford a Ryan Gosling.

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Blade Runner 2049 trailer

Blade Runner. Ktorá legendárna scénka sa vám v mysli vynorí ako prvá, ak si spomeniete na tento film? Ako celok si spomínam na revolučný film, ktorý ukázal pojmu „kinematografie“, čo to znamená posúvať sa dopredu. Či už vizuálne, alebo po stránke audia. Lebo aj Blade Runner je jeden z filmov, ktorý akýmsi spôsobom dopomohol k tomu, aby vznikol štýl „synthwave“. Je to umelecký smer, ktorý oslavuje osemdesiate roky a snaží sa pripomenúť, o aké krásne obdobie šlo. A ako zmenili kinematografiu. A nie len to. Celý svet umenia. A preto je dobré z času na čas prejsť na synthwave a pripomenúť si, o čo sme prišli my mladí, ktorí sme sa narodili tak neskoro.

Každopádne podstatou tohto článku nie je vychvaľovať osemdesiate roky a synthwave z každého možného uhla. Poďme sa pozrieť na to, akú perličku nám včera priniesol svet kinematografie. Včera k nám totižto dorazil trailer. Trailer na film Blade Runner 2049! A verte či nie, nový Blade Runner vyzerá rovnako dobre, ako jeho tatko Blade Runner z roku 1982. A je úplne jedno, že prešlo viac ako 30 rokov. A tiež je úplne jedno, že za režisérsku stoličku si už nesadol režisér pôvodného Blade Runnera, Ridley Scott. Režisérskeho kresla sa zhostil sympatický kanaďan Denis Villeneuve, ktorý minulý rok režíroval megahit Prvý Kontakt, a v roku 2015 Sicario: Nájomný Vrah. Ale ako vyzerá samotný film? Na túto otázku vám už neodpovie nič iné, ako samotný nadupaný trailer:

Čo hovoríte na prvú plnohodnotnú ukážku  z filmu Blade Runner 2049? Nám sa to veľmi páčilo! Zanechajte nám vaše pocity z traileru v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -