Svet Blade Runner sa bude rozširovať! Znamená to, že uvidíme ďalší film?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dlhých 35 rokov sme čakali na návrat do neónového Los Angeles a sveta plného replikantov. Nakoniec sa nám to podarilo prostredníctvom filmu Blade Runner 2049, ktorý nám priniesol režisér Denis Villeneuve. Išlo o ďalšie umelecké dielo, ktoré prinieslo kameramanovi Rogerovi Deakinsovi jeho dlho očakávaného Oscara. U kritikov sa filmu darilo, no to nie je všetko – Zárobky opäť neboli také, aké by si film zaslúžil. A prečo hovorím opäť? S rovnakým problémom sa totižto potýkal aj prvý film, ktorý v tom čase veľa ľudí nepochopilo. Ide teda o veľmi nedocenenú filmovú sériu. Každopádne, uvidíme jej pokračovanie aj napriek problémom so zárobkami?

Zdroj: burgkino.at

Univerzum Blade Runner sa bude rozširovať!

Režisér Ridley Scott by v sérii veľmi rád pokračoval, no aktuálne vôbec netušíme, v akom stave sa nachádza pokračovanie pre strieborné plátna. Každopádne, na ďalší obsah z tejto fascinujúcej série nebudeme musieť čakať ďalších 35 rokov. Alcon Media Group a Titan Publishing sa spájajú, aby preskúmali svet Blade Runner prostredníctvom komiksov! Podľa prvých informácií budú expandovať Blade Runner univerzum a povedia nám príbehy, o ktorých sme doteraz nikdy nepočuli. Všetky tieto komiksy sa ponoria hlbšie do tohto sveta a budú dopĺňať filmovú sériu. Ich vidinou je organicky zväčšiť svet tejto franšízy tak, aby to neublížilo jej kvalite, ktorou je tak dobre známa.

Titan Publishing sú si vedomí toho, že vo svete Blade Runner je toho ešte veľa na preskúmanie. Práve preto chcú tento svet opäť oživiť a priniesť ho širšej verejnosti. Taktiež sa nemusíte báť, séria je v dobrých rukách. Titan Publishing sa už viackrát staralo o rozširovanie filmových alebo televíznych sérii. Knižné sety vydávali napríklad pre Marvel, DC alebo Doctora Who. Bohužiaľ, toto oznámenie neprišlo so žiadnym približným dátumom toho, kedy táto séria príde na svet. Nevieme dokonca ani to, či sa vrátia známe postavy ako K alebo Deckard.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -