Nečakané prekvapenie. Nový seriál Marvelu prirovnávajú k Daredevilovi, je fantastický

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Prvé reakcie na nový Marvel seriál nešetria chválou

Postava Echo si prešla mnohými zmenami od svojho predstavenia v komikse Daredevil #9 v roku 1999. Na stránku ju priviedol autor David Mack, pričom o dizajn a prvé kresby sa postaral Joe Quesada. Tí budú teraz nadšení z prvých reakcií na seriálovú verziu svojej postavy. Marvel podľa všetkého po rokoch prináša seriál, ktorý dosiahne podobných výšil ako Daredevil od Netflixu. O čom bude príbeh Echo a prečo sa naň odteraz tešíme ešte viac?

Vo svojej podstate je tento charakter veľmi podobný Mattovi Murdoockovi (Daredevilovi). Echo, svojím pravým menom Maya Lopez, je totiž taktiež hluchá. Toto postihnutie pre ňu nie je komplikáciou, ale dokonca schopnosťou – vďaka tomu, že nevidí, má neuveriteľne vyvinuté reakcie a rýchle reflexy. Neskôr Echo prevezme novú identitu, v komiksoch stane sa Roninom, záhadným ninjom, ktorý bojuje po boku Avengerov. Následne sa na stránkach komiksu stane jedným z členov Avengerov, kedy Maya Lopez získa Phoenix Force a stane sa novou hrdinkou Thunderbird.

Echo
Zdroj: marvelstudios.com/Chuck Zlotnick

Táto zaujímavá postava sa nám začiatkom budúceho roka predstaví vo vlastnom Marvel seriáli, kde ju stvárni herečka Alaqua Cox. Na streamovaciu službu Disney+ dorazí už 10. januára 2024. Niektorí diváci však už mali možnosť pozrieť si prvé epizódy chystaného seriálu, pričom vo svojich reakciách nešetria chválou.

Fanúšikovia Daredevila si prídu na svoje

Videl som prvé dve epizódy Echo a mám množstvo myšlienok. Myslím si, že fanúšikom Daredevila od Netflixu sa bude veľmi páčiť. Je to ako by si Marvel spomenul, že dokáže byť násilný a temný,“ hovorí na Twitteri Tom Percival. Aj keď nie je stotožnený s každým kreatívnym rozhodnutím, divák dopĺňa, že titulná herečka „Alaqua Cox je vo svojej úlohe úžasná.“

Užila som si prvé dve časti Echo, ktoré mali úžasnú (a brutálnu) bojovú scénu, ktorú si chcem pozerať stále dookola… Brilantná Alaqua Cox ma neustále vťahuje, ale rozprávanie príbehu a tempo je trochu vratké,“ hodnotí Emily Murray.

Obľúbený Twitter účet What’s On Disney Plus seriál Echo hodnotí ako „vyspelejší než ostatné Disney+ Marvel seriály.“ Novinka má podľa všetkého „skvelú akciu.“ Tyrell Charles zasa komentuje „silné zameranie na Mayin pôvod,“ ktoré ho zaujalo a dodáva, že v príbehu sa objavujú aj „pomalé momenty, ktoré spomalia tempo.“ Keď však po pauze opäť prídu akčné scény, sú naozaj brutálne.

Zdá sa, že uvedenie seriál Echo bude úspešné. Marvel sa v príbehu postavy Maya Lopez zameria na jej rasový pôvod, no tiež na jej osobné ašpirácie v súvislosti so zločinom a brutálnym dedičstvom Wilsona Fiska, taktiež známeho ako Kingpin. Príbeh bude uzemnený a temný, s akciou podobnou Daredevilovi od Netflixu (2015 – 2018).

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -