Marvel v roku 2024 nespoznáte. Prídu tieto novinky

Nenechajte si ujsť

Čo prinesie Marvel v 2024? Prídu tieto novinky

Marvel má za sebou rok, na ktorý by pravdepodobne najradšej zabudol. Nová 5. fáza MCU bola medzi divákmi prijatá iba vlažne a z celovečerných filmov dokázal divákov do kina nalákať azda len posledný diel trilógie Strážcovia galaxie. Naopak, tretí Ant-Man mal čo robiť, aby sa vyhol komerčnému fiasku, čo už sa už nepodarilo nedávnej novinke The Marvels, ktorá prepísala viacero negatívnych rekordov Marvelu. The Marvels sa napokon stali najhoršie zarábajúcou snímkou v novodobej histórii komiksového giganta, zaznamenala tiež historicky najväčší prepad návštevnosti spomedzi všetkých komiskových filmov.

Rozpačité výsledky bolo vidieť aj pri televíznych novinkách. Tajná invázia bola prijatá len veľmi rozpačito a novinka sa nedokázala sa divácky presadiť. Druhá séria Lokiho síce v oblasti kvality nadviazala na úspech predchodcu, po diváckej stránke to však nebolo ono a po veľmi sľubnom začiatku sa sledovanosť drasticky prepadla.

loki 2 seria
Zdroj: youtube.com / Marvel

Marvel preto pri svojich ďalších novinkách zaraďuje spiatočku a konečne začína riešiť aj ich kvalitu. Lodivod Disney – Bob Iger, si pred investormi sype popol na hlavu a sľubuje nápravu. Hlavným opatrením má byť obmedzenie nových titulov, ale tiež predstavenie hlbších príbehov, ktoré prinesú jedinečný divácky zážitok. Výsledkom bude drastický úbytok noviniek v budúcom roku. Do kín nakoniec zamieri iba jediný film MCU, televízny novinky od Marvelu v 2024 rovnako spočítame na prstoch jednej ruky. Aké filmy a seriály Marvelu teda môže v budúcom roku očakávať?

Ako prvý príde Echo (10. január)

Prvá novinka od Marvelu v 2024 bude špecifická predovšetkým vo viacerých ohľadoch. Aj napriek tomu, že Echo bude v poradí už desiatym televíznym seriálom od Marvelu, pôjde o prvý počin na malej obrazovke, ktorý vznikne pod novou značkou Marvel Spotlight. Komiksový kolos v nej sľubuje väčšiu samostatnosť a orientáciu na postavy a naopak výrazne menšiu previazanosť na celé MCU.

Echo
Zdroj: marvelstudios.com/Chuck Zlotnick

Znamená to, že Echo bude fungovať v prvom rade ako samostatný seriál, a to aj napriek tomu, že bude nadväzovať na minuloročný seriál Hawkey. V centre bude stáť nepočujúca hrdinka s indiánskymi koreňmi Maya Lopez alias Echo, ktorá v Hawkeye síce predstavovala úlohu záporáčky, nakoniec sme však boli svedkami jej prerodu a pomsty voči Wilsonovi Fiskovi alias Kingpinovi. V samostatnom seriáli sa Maya vracia do svojho domova v Oklahome, kde chce nadviazať lepší vzťah s rodinou a komunitou. Nepotrvá však dlho, kým si minulosť Mayu dobehne a hlavná hrdinka sa bude musieť postaviť novému nepriateľovi.

Echo bude ďalej špefický aj v dvoch ďalších smeroch. Všetkých 5 epizód seriálu bude vydaných naraz v deň premiéry. Ide o vôbec prvý seriál od Marvelu, ktorý bude vydaný v podobnom formáte. Ďalším unikátom bude veková prístupnosť seriálu. Echo bude vydaný s ratingom len pre dospelého diváka, čo značí hrubé násilie, nadávky i temný príbeh. Ukazuje to aj trailer, ktorý rozhodne získal našu pozornosť.

Jediným zástupcom filmov bude Deadpool 3 (25. júl)

Aj napriek kameu v The Marvels jediným plnohodnotným zástancom X-Menov v MCU zostáva Deadpool. Zjazvený anti-hrdina v podaní Ryana Reynoldsa sa dočká už svojho tretieho sólového filmu a všetko nasvedčuje tomu, že by malo ísť o zásah do čierneho. Film totiž už mesiace pred premiérou sprevádza obrovský hype, predovšetkým kvôli návratu Wolverina v podani Hugha Jackmana.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -