Film Captain Marvel oživí komiksovú elitnú jednotku Starforce! Aké v nej uvidíme postavy?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Najnovší trailer k filmu Captain Marvel sa konečne ukázal a priviedol k životu celú posádku „Starforce„, Kreeiskú elitnú vojenskú jednotku. V komikse je Starforce vytvorená k tomu, aby slúžila Najvyššej inteligencii, absolútnej moci Kreeiov na planéte Hala. Bez toho, aby to vedeli, sa stali len využitými pešiakmi svojho vládcu.

Celá situácia vyústila k tomu, že planéta Hala sa prestala dobrovoľne vyvíjať a bola odsúdená k zániku. Vedľajšie civilizácie pocítili slabosť a tak sa začala galaktická vojna medzi planétou Hala a rivalskou Shi’arskou ríšou.

Táto rasa to nijako nepredlžovala a na nepriateľskú krajinu zhodili genetickú bombu. Planéta Hala bola zrovnaná so zemou a útok si vyžiadal milióny mŕtvych. Tí, čo prežili však dostali na výber. Vyvíjať sa alebo zomrieť. Posádka Starforce si vybrala život a nakoľko boli schopní bojovníci, Shi’arská ríša ich zaradila do svojej armády.

Celý tím Starforce vo filme Captain Marvel

Druhý príves filmu Captain Marvel už máme teda za sebou a ten nám odhalil hneď niekoľko charakterov. Síce stále nie je známe, aký veľký priestor vo filme dostanú, nastal čas si ich všetkých postupne a stručne predstaviť. Nech sa páči.

MAR-VELL/YON-ROGG (JUDE LAW)

zdroj: movieweb

Ako prvým je záhadný vodca skupiny, o ktorom sa hovorí ako o Kreeiskom hrdinovi Mar-Vellovi. Postava bola vytvorená zosnulou legendou Stanom Leeom a Geneom Colanom v roku 1967 k tomu, aby verne chránil Captain Marvel. Mar-Vell bol jedným z najväčších bojovníkov z rasy Kreeov. Neskôr bol poslaný na Zem, aby sledoval náš svet a objavil ďalších ľudí so superschopnosťami.

Dokonca, s planétou Zem začal tak sympatizovať, že sa postavil proti vlastnej rase v obrane ľudstva. Jeho hrdinstvo slúžilo ako inšpirácia pre nespočetné množstvo ďalších, vrátane Carol Danvers. No nik nežije večne a to platí aj o tejto postave. v Roku 1982 vydal Jim Starlin komiks s názvom „The Death of Captain Marvel.“ Jeden z najvplyvnejších Marvel tvorcov uviedol, že postava zomrela na rakovinu s neznámeho ožiarenia, ktorú dostal počas svojej kariéry superhrdinu.

Herec Jude Law je určite kvalitným hercom, o ktorom sa však začalo hovoriť niečo nové. Namiesto postavy Mar-Vella by si mal zahrať vojenského veliteľa Kreeov s menom Yon-Rogga. Priateľká postava, z ktorej sa postupom času stáva jeden z hlavný nepriateľov Captain Marvel. Predstavy, že Jude Law stvárni inú postavu vznikli po nedávno uniknutých Funko Pop postavičiek. Tie však po chvíli z internetu stiahli a tak zatiaľ môžeme len špekulovať, koho vlastne hrá. Jedno je ale isté. Táto postava bude mať v živote Carol Danvers obrovskú úlohu a my sme zvedaví, či to bude na strane dobra alebo zla.

CAROL DANVERS (BRIE LARSON)

zdroj: movieweb

Titulný hrdina filmu, ktorému sa štúdio Marvel rozhodlo urobiť vlastný film. A nebude to určite tradičný film o superhrdinoch. Ako je už známe, postava Carol Danvers nadobudne super schopnosti a v tom okamihu sa z nej stáva Captain Marvel. Verná členka Starforce, ktorá by mala byť absolútnou silou sveta Marvelu. V mene predsa len nosí slovíčko „marvel“ a tvorcovia by nemohli dopustiť, aby bola takáto postava slabá. Herečka Brie Larson sama potvrdila, že Carol Danvers bude schopná presúvať planéty.

V najnovšom traileri môžeme vidieť postavu Carol Danvers a mladého Nicka Furyho ako spolupracujú pri útokoch proti Skrullom. Na konci však Carol záhadne zmizne a v MCU sme ju nevideli viac ako desať rokov. Celý tento príbeh sa začal ešte na konci filmu Avengers: Nekonečná vojna, kedy miznúci Nick Fury posiela správu práve Captain Marvel so žiadosťou o pomoc. Tento ženský charakter sa teda stáva jedným z hlavných postáv filmu Avengers 4 a Josh Brolin (Thanos) naznačil, že to jeho postava nebude mať vôbec jednoduché.

RONAN THE ACCUSER (LEE PACE)

zdroj: movieweb

Tradičné brnenie Kreeov a vážny výraz tváre, Ronan the Accuser. Bývalý bojovník, ktorý ako jeden z mála skutočne veril vo vojenskú históriu svojej rasy. Herec Lee Pace sa opäť vráti do tej istej postavy ako tomu bolo v roku 2014 pri filme Strážcovia Galaxie. Tam ho tvorcovia opísali ako bojovníka, ktorý opustil svoj ľud a stal sa z neho nebezpečný odpadlík.

Zaujímavosťou je, že vo filme sa taktiež objaví aj vojenský vodca Skrullov Talos (Ben Mendelsohn). V komikse sú Ronam a Talos uvádzaní ako spojenci. Je teda možné, že táto postava zradí Captain Marvel a vydá sa na vlastnú päsť skrz galaxiu. To by taktiež vysvetľovalo dôvod, prečo opúšťa vojenskú jednotku Starforce.

KORATH THE PURSUER (DJIMON HOUNSOU)

zdroj: movieweb

V komiksoch bol Korath geneticky upravený kybernetikou, ktorou experimentoval na vlastnom tele. Dôvodom bolo, aby mal vo vesmírnej vojne medzi rasou Kree a Skrull posledné slovo. Táto postava má nadľudskú silu a vylepšenú životnú úroveň. Jeho najväčšou schopnosťou je telepatia nízkej úrovne, vďaka ktorej dokáže sledovať svoje koristi.

Herec Djimon Hounsou sa objavil s touto postavou aj vo filme Strážcovia Galaxie a jeho osud bol už dávno spečatený. Svoju vernosť prisľúbil Ronanovi a tak začal boj proti planéte Hala.

ATT-LASS (ALGENIS PEREZ SOTO)

zdroj: movieweb

Opäť tu máme zápornú postavu, ktorá je v komiksoch známa aj pod prezývkou Captain Atlas. Nesmrteľný a fyzicky zdatný bojovník, ktorý svojho času používal Mar-Vellov Nega-Bands. Tento predmet je opísaný ako mocná rukavica, s ktorou je možné nadobudnúť interdimenziálnu energiu. Neskôr sa dozvedá, že jeho tím bol zmanipulovaný Najvyššou Inteligenciou a tak sa z neho stáva Warlord plný nenávisti s pokusom o zničenie planéty Zem.

BRON-CHAR (RUNE TEMTE)

zdroj: movieweb

Neznáma postava, ktorá taktiež dostala svoju šancu. Bron-Char vznikol v roku 1998 v komikse „Live Kree or Die„. Postava sa preslávila hlavne tým, že dokázala ako jeden z mála zničiť štít Kapitána Americu. Inak o tomto bojovníkovi nie je veľa informácií a v komiksoch sa objavil len zriedkavo. To znamená, že herec Rune Temte si bude môcť s osobnosťou postavy robiť naozaj čokoľvek.

MINN-ERVA (GEMMA CHAN)

Možno ju budete poznať pod menom Doktor Minerva, Kreeiská genetička a jeden z hlavných nepriateľov Captain Marvel. Postava veľmi rada experimentuje s nižšími rasami ako sú ľudia a užíva si ich utrpenie. Taktiež ovláda aj základné manipulačné techniky s energiou, ktorá sa zdajú byť podobné schopnostiam Carol Denversovej. Minerva bola súčasťou komiksu Strikeforce, ale neskôr sa z nej stala tuláčka galaxiami.

V uplynulých rokoch sa z MCU vytratila a dnes za sebou šíri nebezpečenstvo. Jej úlohou je totižto vykonávať neobmedzený počet experimentov na nevinných ľuďoch. To znamená, že zo spojenca Captain Marvel sa postupom času stáva nedôveryhodný jedinec, ktorého treba zastaviť.

zdroj: movieweb

Vyzerá to ta, že z posádky Starforce sa časom stáva len obyčajná skupina záporných hrdinov. Bude to zo závisti, že je Captain Marvel mocnejšia ako oni? Alebo sa len nezhodli v plánoch a každý jeden z nich chcel niečo iné? To sa dozvieme už 7. marca 2019, kedy sa najnovší film zo štúdia Marvel dočká svojej premiéry. Budete pri tom? 

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -