Vráti sa Christopher Eccleston v seriáli Doctor Who? Herec šokoval fanúšikov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Christopher Eccleston v Doctor Who

Christopher Eccleston bol veľkou osobou pre seriál Doctor Who. Fanúšikovia mu môžu vďačiť za veľa, lebo práve on stvárnil deviatu inkárnáciu Doctora v obnovených sériách. Obľúbenú britskú sci-fi drámu priniesol opäť na obrazovky v roku 2005 Russell T. Davis. S hercom však bohužiaľ prišiel k nezhodám, čím vzniklo značné napätie, pre ktoré opustil seriál už po jednej sezóne.

Odvtedy sa vyhýbal akémukoľvek spojeniu s populárnym seriálom. Nechcel odpovedať na otázky v interview ohľadom neho a v žiadnom prípade sa nezúčastňoval Conov. Pre oslavy 50. výročia v roku 2013 bola napísaná nová postava Vojnového Doctora, aby po ňom zaplnili dieru. Toho však stvárnil famózny John Hurt a celý špeciál The Day of the Doctor dopadol na výbornú.

day of the doctor
Zdroj: bbc.co.uk

Prečo Christopher Eccleson zmenil názor na seriál Doctor Who?

Avšak nedávno prišlo v hercovom živote k zmene. Najprv začal opäť hovoriť o svojej práci v dlhotrvajúcej show, zúčastnil sa dokonca aj niektorých stretnutí s fanúšikmi. Povedal, že si akosi pretvoril obraz o svojom pôsobení, a keď videl nadšenie whovianov, tak mu to dalo nový náhľad. V roku 2019 napísal aj svoje pamäti, v ktorých uviedol:

“Áno, cítil som sa zatrpknuto a áno, sklamane. Avšak som si uvedomil, že Doctor Who bola tá najlepšia vec, ktorá sa mi mohla stať, po profesionálnej stránke. Teraz konečne vidím, že to bola krivolaká cesta, avšak nie smerom dolu do tmavej studne, ale dlhý výstup k slnečnému svetlu. V týchto dňoch sa ohľadom seriálu cítim len pozitívne – a to až do bodu, že som zase začal chodiť na Cony. Škoda, že som bol vtedy taký nevedomý a išlo mi skôr o zárobok.”

Či to bolo hlavným kameňom úrazu medzi ním a tvorcom show sa už zrejme nedozvieme. Nepopierateľné však je, že Christopher Eccleson naozaj znovu naštartoval seriál Doctor Who. Je pravda, že David Tenant mohol byť viac populárny, Matt Smith viac výrazný, Peter Capaldi niekto, na koho sme boli zvyknutí z klasiky a Jodie Whittaker priniesla nový prelomový pohľad na postavu. Ale pravdou je aj to, že bez Ecclestona by NuWho nebol tým, čím je.

Návrat po malých krokoch

Preto je tak veľkou škodou, že okrem jednej série máme iba niekoľko krátkych noviel a zopár audio príbehov. Aj tie sa nevenujú priamo hlavnej postave, ale sa skôr točia okolo nej, nakoľko nemohol byť použitý hlas. To sa však čoskoro zmení, pretože Christopher Eccleston sa reálne vracia k svojej úlohe.

doctor nuwho
Zdroj: ign.com

Vracia sa síce iba pre audio drámy z produkcie Big Finish, ale aj tak je to skvelou správou a veľkým posunom. Spoločnosť často vracia bývalých Doctorov do zvukových príbehov a poskytuje im nové dobrodružstvá. Teraz môžeme aspoň počuť nové príbehy a Deviaty sa môže stretnúť s monštrami a hrozbami, s ktorými sa zatiaľ nepopasoval. Cybermeni by sa mali už teraz triasť.

A kto vie kam sa to posunie aj do budúcnosti. Dlhoročne bol v Big Finish rozširovaný aj svet ôsmej podoby Doctora, ktorá sa objavila iba v jednom filme z roku 1996. Zahral si ho Paul McGann, ktorý má práve najviac audio príbehov. Aj to mu zabezpečilo aspoň menšie opätovné vyskytnutie sa na obrazovkách práve v spomínanom roku 2013.

paul mcgann doctor
Zdroj: cultbox.com

Príbehmi by sa mohli vyplniť medzery

Takto by sa predsa mohol objaviť aj deviaty Doctor. A dokonca by sa mohli vyplniť aj nejaké medzery medzi rokmi 1996 a 2005, teda medzi filmom a opätovným spustením seriálu. No a nie je to tak ďaleko, čo nás čaká ďalšie výročie v roku 2023… Ale to už asi priveľmi snívame.

V každom prípade je skvelé, že sa Christopher Eccleston vracia do Doctor Who. S radosťou uvítame nové príbehy so známou tvárou (alebo aspoň hlasom). Na spory sa zrejme zabudne a budeme si postavu môcť opäť vychutnať. A ako by povedal on sám – To je fantastické!

Ste radi, že sa Christopher Eccleston vráti aspoň v tejto podobe ako Doctor Who? Mali ste radi Deviateho Doctora? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: radiotimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -