Od tvorcov Doktora Housea prichádza nový seriál The Good Doctor s autistickým chirurgom v hlavnej úlohe!

Nenechajte si ujsť

Niet pochýb o tom, že Dr. House bol jedným z najobľúbenejších seriálov na svete. Mal skvelé obsadenie, zaujímavý príbeh, ale hlavne postavu Gregoriho Housea, ktorého jednoducho ak nemilujete, tak aspoň obdivujete. Keď bol seriál pred piatimi rokmi ukončený, mnohým fanúšikom ostalo v srdci prázdne miesto, ktoré sa čoskoro možno znovu zaplní. Jeho tvorca David Shore totižto túto jeseň prichádza s novinkou zvanou The Good Doctor!

Hugh Laurie v úlohe bezcitného Doktora Housea, Zdroj: DailyDisclosure

Seriál je natočený podľa juhokórejskej predlohy od Parka Jeabuma. Mladý doktor menom Shaun Murphy trpí Aspergerovým syndrómom (autizmom) a Savantovým syndrómom. Tomuto chirurgovi sa podarí dostať do prestížnej nemocnice San Jose St. Bonaventure, avšak nie všetci kolegovia sú s ním spokojní. Výnimočne nadaný génius je odmietaný pre jeho neschopnosť sympatie voči ostatným ľuďom. Môže taký človek zachraňovať ľudské životy? To sa dozvieme už onedlho.

Povedomé herecké obsadenie

V úlohe protagonistu doktora Shauna Murphyho sa predstaví detská hviezda Freddie Highmore. Toho môžete poznať ako Charlieho z filmu Tima Burtona Charlie a továreň na čokoládu. Na konte má už množstvo veľmi úspešných snímok. Objavil sa napríklad v Kronike rodu Spiderwikovcov a taktiež si zahral po boku Rusella Crowa v Dobrom ročníku. K jeho najnovším dielam patrí Bates Motel. V novom seriáli si s ním zahrajú herci Richard Schiff (The West Wing), Hill Harper (CSI: NY), Nicholas Gonzales (Pretty little lairs) a ďalší.

Freddie vo filme Charlie a továreň na čokoládu; Zdroj: seventeen.com

Vyrovnať sa s úspechom Dr. Housea bude ťažké, ba priam skoro nemožné. Uvidíme, ako sa s tým popasujú. Nateraz však seriál vyzerá celkom zaujímavo. Shore sa vyjadril, že hlavná postava má byť niečo ako kombinácia Gregoriho Housea a Rain Mana, čo môže byť dostatočne lákavé. Premiéry sa dočkáme už 25. septembra tohoto roku.

ZDROJABC

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -