Seriál zo sveta Pána prsteňov od Amazonu potvrdzuje prítomnosť známych postáv. Kto sa vráti?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Amazon momentálne pracuje na natáčaní seriálu Pán prsteňov, ktorého celý výrobný tím sa nachádza na Novom Zélande. Naposledy sme sa v Stredozemi ocitli v roku 2014 pri filme Hobbit: Bitka piatich armád, ale už čoskoro sa v príbehoch J.R.R. Tolkiena ocitneme opäť.

Ikonické filmové počiny má na svedomí Peter Jackson, ktorý natočil všetkých 6 filmových adaptácií. V tomto novom projekte by sme ho však hľadali len márne, pretože tentokrát sa v režisérskom kresle objavil J.A. Bayona.

Amazon Pán prsteňov seriál
Zdroj: movieweb.com

Amazon seriál Pán prsteňov potvrdil výskyt známych postáv z filmov

Pripravovaný 250 miliónový seriál je jedným z najväčších projektov súčasnosti a tvorcovia si nemôžu dovoliť príbeh odfláknuť. Aj z toho dôvodu sa do televíznej adaptácie podľa knižnej predlohy The Silmarillion pridajú známe postavy elfov – Elrond a Galadriel. To však nie je všetko, pretože na malej obrazovke uvidíme aj Saurona.

Amazon nám toho o projekte zatiaľ veľa neprezradil. Podľa oficiálnych informácii sa seriál zameria na 3441-ročné obdobie pred udalosťami filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa. V rozsiahlom svete J.R.R. Tolkiena sa toto obdobie označuje ako “Age of Núemenor”, prípadne “Second Age – teda druhý vek.

Postavy budú iné, ako vo filmovej verzii

Aj keď nám tvorcovia potvrdili prítomnosť Saurona, v seriáli nebude vyzerať tak, ako vo filmoch. V období druhého veku stále vlastnil svoj prsteň, ktorý mu dával moc vládnuť nad celou Stredozemou.

To isté platí aj pre Elronda a Galadriel, ktorí sa v nadchádzajúcej sérii neukážu ako len obyčajní nestarnúci radcovia. Namiesto toho ich uvidíme v pozícii bojovníkov, ktorých úlohou je poraziť Saurona a zastaviť ho v rozširovaní Mordoru.

Pán prsteňov
Zdroj: hnenterntainment.co

Natáčanie momentálne prebieha na Novom Zélande a podľa slov Amazonu by sme sa mali dočkať najdrahšieho televízneho seriálu v histórii. Prvá séria bude obsahovať až 20 častí. Ostáva už len veriť, že nový koronavírus opäť nepozastaví natáčanie a všetko pôjde podľa predstáv.

Čo hovoríte na seriál Pán prsteňov, ktorý nám už  budúci rok prinesie Amazon? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -