Čiara trhá rekordy a za prvý víkend tromfla najúspešnejšie slovenské filmy! | boxOFFICE#31

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Čiara, ktorý mal v slovenských kinách premiéru 3. augusta, už dodnes videlo viac ako 70 000 Slovákov. Téma pašerákov a prevádzačov na našej východnej hranici v spojení so skvelými hereckými výkonmi slovenských, ale aj i ukrajinských hviezd zarezonovala v divákoch natoľko, že si film prišli pozrieť v rekordnom počte.

Už prvý premietací deň naznačoval, že film Čiara vyvolal u divákov mimoriadny úspech, vysoko prekonávajúci aj slovenské filmy ÚnosVšetko alebo nič, ktoré sú u nás najúspešnejšími filmami roku 2017. Potvrdilo sa to aj počas otváracieho víkendu, kedy film od štvrtka do nedele do kín prilákal rekordných 69 242 ľudí! Ak ste tak ešte neučinili, tak si nezabudnite prečítať našu recenziu.

Okrem veľkolepých noviniek zo Slovenska sa samozrejme musíme porozprávať aj o klasickom boxoffice a tržbách v tabuľke. Pre väčšinu Európy šlo o vskutku pomalý týždeň, ktorý sa nevyznačil žiadnou špeciálnou novinkou. V USA sa však diváci konečne dočkali očakávanej adaptácie legendárnej série kníh Stephena Kinga s názvom Temná veža. Ako sa film porovnal s konkurenciou a dokázal aj napriek negatívnym recenziám prekonať uznávaný Dunkirk?

Temná Veža boxoffice

Na prvom mieste sa po tesnom súboji ocitla Temná veža s 19,5 miliónmi počas prvých troch dní. Toto číslo, aj keď pre niekoho na adaptáciu kníh Stephena Kinga malé, je presne v súlade s očakávaniami štúdia Sony. Od dávnejších očakávaní sa však vcelku líši, čo majú za následok prevažne negatívne recenzie. Našťastie sa však filmárom podarilo snímku s hviezdnym hereckým obsadením natočiť iba s 60 miliónovým rozpočtom. Ako sa popasuje s konkurenciou a či sa dostane do zisku uvidíme už v nasledujúcich týždňoch, kedy sa Temná veža dostane do ostatných kín sveta. U nás tak bude už 24. augusta.

Po dvoch týždňoch na vrchole spadol Dunkirk Christophera Nolana na druhé miesto s 17,6 miliónmi. Zo 100 miliónového produkčného rozpočtu dokázal vojnový film z Druhej svetovej vojny zarobiť už 314,1 miliónov dolárov.

Tretie miesto patrí The Emoji Movie s 12,3 miliónmi. Animovaný film si oproti debutu zarobil o 50% menej peňazí, celosvetovo sa mu už vrátil produkčný rozpočet.

emoji movie trailer
Zdroj: fandango.com

Na štvrtom mieste je Girls Trip s 11,4 miliónmi počas tretieho víkendu, čím svoj domáci zárobok navýšil na 85,4 miliónov. 

Top päť nám zakončuje film Kidnap, nový thriller s Halle Berry v hlavnej úlohe. Akčná snímka si počas prvých troch dní zarobila 10,2 miliónov dolárov, čo je celkom obdivuhodné kvôli slabému marketingu. Film však dokázal využiť slabý týždeň v kine a je na ceste za úspechom.

Päť ďalších

Šiestym filmom je Spider-Man: Homecoming s 8,8 miliónmi. Najnovší hit štúdia Marvel si doteraz zarobil už ohromných 670,9 miliónov dolárov.

Siedmym filmom je Atomic Blonde s 8,2 miliónmi počas druhého víkendu. Akčný počin Charlize Theron svoj domáci zárobok navýšil na 34,1 miliónov, čím už prekonal svoj 30 miliónový rozpočet.

dunkirk boxoffice
Charlize Theron vo filme Atomic Blonde; zdroj: vox.com

Filmom číslo osem je kriticky úspešná dráma Detroit od Kathryn Bigelow. Finančne sa jej však ani po rozšírení do ďalších kín príliš nedarí. Za víkend si zarobila 7,2 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšila na 7,7 miliónov dolárov. Toto číslo je hlboko pod očakávaniami, za čo môže slabý marketing a fakt, že o existencii tohto filmu veľa divákov nevie. Aj keď sa už rozpráva o potencionálnej nominácii na Oscara, Detroit sa po finančný úspech vyšplhá len obtiažne.

Deviatym filmom je Vojno o Planétu Opíc s 6 miliónmi. Vedecko-fantastická dráma si doteraz zarobila už 278 miliónov dolárov.

Posledným filmom na zozname je Ja Zloduch 3. Najnovší animák štúdia Illumination si počas šiesteho víkendu zarobil 5,2 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na ohromujúcich 879,4 miliónov dolárov.

  1. $19,500,000   The Dark Tower
  2. $17,600,000   Dunkirk
  3. $12,350,000   The Emoji Movie
  4. $11,418,700   Girls Trip
  5. $10,210,000   Kidnap (2017)
  6. $8,800,000     Spider-Man: Homecoming
  7. $8,244,930     Atomic Blonde
  8. $7,251,000     Detroit
  9. $6,000,000     War for the Planet of the Apes
  10. $5,288,640     Despicable Me 3

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -