Daniel Brühl: „Chcem vidieť Thora tancovať so Zemom.“ | EXKLUZÍVNY VIDEOROZHOVOR

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nemecko-španielsky herec Daniel Brühl sa do širšieho povedomia divákov dostal dramatickou komédiou Good bye, Lenin! (2003) z nemeckej produkcie. Dnes je hercom hollywoodskych kvalít, o čom svedčí spolupráca s Quentinom Tarantinom na filme Nehanební bastardi (2009) či pôsobenie v športovej dráme Rivali (2013) v úlohe legendárneho pretekára Formuly 1 Nikiho Laudu. Dnes je predovšetkým známy ako barón Helmut Zemo v marvelovke Captain America: Občianska vojna (2016) a seriáli The Falcon and the Winter Soldier (2021).

Po bohatých skúsenostiach s tými najpovolanejšími filmármi sa Brühl vrátil do Nemecka nakrútiť svoj režijný debut. Spoločnosť Film Europe prinesie už 18. novembra do kinosál čiernu komédiu Sused (orig. Nebenan), v ktorej Brühl okrem réžie stvárnil aj hlavnú úlohu. Prečítajte si oficiálnu príbehovú synopsu:

„Berlín, štvrť Prenzlauer Berg. Daniel je filmová hviezda, zvyknutá na úspech. Má štýlový podkrovný byt a rovnako štýlovú manželku, ako aj opatrovateľku, ktorá sa im stará o deti. Všetko je tip-top, a teda pripravené na to, aby odletel na konkurz do Londýna, kde na slávneho nemecko-španielskeho herca čaká rola v americkom filme o superhrdinoch. Keď vojde do miestneho baru na rohu, nájde tam sedieť Bruna. Ako sa ukazuje s každou ďalšou minútou, Bruno na túto chvíľu dlho čakal. A tak sa tento večne prehliadaný muž – jedna z obetí znovuzjednotenia a gentrifikácie bývalého východného Berlína – pomstí. A Daniel je jeho cieľ…“

Pri príležitosti vydania nového filmu poskytol Daniel Brühl nášmu moderátorovi Thomasovi Puskailerovi exkluzívny video rozhovor! Prezradil nám viac o ikonickom klubovom tanci baróna Zema v seriáli The Falcon and the Winter Soldier, ako aj o práci s jeho hereckým kolegom Chrisom Hemsworthom na snímke Rivali.

Daniel Brühl exkluzívny video rozhovor

Mám otázku ohľadom vašej role baróna Zema v seriáli „The Falcon and the Winter Soldier“, či bol váš známy tanec skutočne improvizovaný, alebo vám možno pomohol choreograf?

Nie, ako môžete vidieť, nemal som choreografa. Ten tanec sa skutočne zrodil z okamihu. Nebolo to napísané, ale v tom momente mi to dávalo úplný zmysel. Moja postava roky hnila v nemeckej väzenskej cele, takže keď bol na slobode, Zemo potreboval predviesť svoje tanečné pohyby v klube. Takže tá špecifická scéna sa odohrávala v meste Madripoor a keď sme prišli do klubu a videl som všetkých tých ľudí tancovať na hudbu, myslel som si, že to musím vyskúšať. Bol som si istý, že režisér to zo seriálu vystrihne, pretože to bol veľmi zvláštny moment, ale našťastie to nechali, takže som za to veľmi rád.

A potom ten tanec zarezonoval po celom svete. Teraz by ma zaujímalo, či by ste si zahrali spoločne so svojím hereckým kolegom z filmu „Rivali“ Chrisom Hemsworthom v superhrdinskom Marvel filme, ak áno, vedeli by ste si predstaviť scénu? A je vôbec možné, že by sa Baron Zemo a Thor stretli, a čo by sa mohlo stať?

Mali by tancovať… to je samozrejmé, chcem vidieť Thora tancovať so Zemom… to by bolo skvelé. Úplne by sa mi to páčilo. Užíval som si s ním každý jeden moment, ktorý som mal s Chrisom pri práci na filme „Rivali“. Je to úžasný chlap, fenomenálny herec a človek. Bolo by snom a potešením s ním opäť spolupracovať.

Celý video rozhovor si môžete exkluzívne pozrieť už tento štvrtok 18. novembra v Ranných novinách TV JOJ medzi 06:15 a 08:30.

Čo sa dozvieš v pokračovaní rozhovoru?

  • Akú má Daniel Brühl svoju rannú rutinu.
  • Ako vznikol nápad na jeho režijný debut Sused.
  • Či niekedy plánuje režírovať aj superhrdinský film.
  • Čo sa naučil z práce s Quentinom Tarantinom, Ronom Howardom a bratmi Russovcami.
  • Či bolo ťažké režírovať a zároveň hrať hlavnú úlohu.
  • Ako sa udržiava vo forme pri hovorení štyrmi jazykmi.

Už tento štvrtok môžete Daniela Brühla vidieť v jeho režijnom debute Sused. Koncom tohto roka – 30. decembra – sa ukáže v úlohe Erika Jana Hanussena v The King’s Man: Prvá misia. Budúci rok ho uvidíme vo filme Na západe nič nové podľa rovnomenného románu Ericha Maria Remarque.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -