Tak toto sme nečakali! DC Liga superzvierat priniesla v potitulkovej scéne nečakané cameo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

DC Liga superzvierat priniesla nečakané cameo

Nový superhrdinský tím z dielne DC je iný ako všetky ostatné. Tvoria ho totiž domáci miláčikovia. Kým animák samotný ponúka kvalitnú zábavu pre deti aj staršie publikum, tak prináša aj množstvo odkazov na komiksy či predošlé spracovania. Najviac prekvapivé však je, aké prináša DC Liga superzvierat v potitulkovej scéne cameo.

Snímka nám predstavuje Supermanovho psa Krypta. Ten musí po unesení Ligy spravodlivosti dať dokopy naozaj nepravdepodobnú skupinu novonájdených hrdinov. Tí vďaka oranžovému kryptonitu získajú schopnosti – pes Eso sa stane nezraniteľným, korytnačka Merton naberá super rýchlosť, veveričiak Chip metá okolo seba blesky a prasiatko PB vie meniť svoju veľkosť.

liga superzvierat
Zdroj: uhdpaper.com

Odkazy na predošlé DC spracovanie, ušetrený nie je ani Marvel

Okrem boja proti Lexovi Luthorovi a jeho morčaťu Lulu sme však dostali slušnú porciu narážok a easter eggov. Krypto si napríklad pospevuje pieseň o tom, akí sú super kamaráti, zhodou okolností do melódie známeho seriálu z roku 1978. Batman prináša pohľad naspäť na nolanovskú trilógiu pri tom, ako menuje ľudí, s ktorými pracuje (a jeden z nich je „ten, čo ho hrá Morgan Freeman“).

Ušetrený ale nezostal ani Marvel. Luthor hovorí o tom, že by chcel mať špeciálne sily, napríklad aj vrhanie kariet. Tým odkazuje na Gambita, ktorý presne to robí kinetickou silou. Eso zase hovorí o tom, že by chcel magické kladivo. A čo malo znamenať to randenie Green Lanterna s kozmickým mývalom?

liga superzvierat
Zdroj: cosmicbook.news

Najväčšie prekvapenie prichádza po titulkoch

Najväčšie prekvapenie však prichádza až po titulkoch, preto sa oplatí vyčkať a presedieť ich. Ale to sme si už zvykli. Prvá potitulková nám ukazuje potenciál pre pokračovanie, tá druhá však krásne prepája projekty v rámci DC univerza (teda, už viacerých filmových svetov).

Superman a Krypto sa pokojne hrajú v parku, pri čom sa objavuje tajomná postava. Lenže nie je ňou nikto iný ako Black Adam, ktorý prichádza tiež so svojím psom. Ten hovorí o tom, aký je jeho pán úžasný a všetko robí podľa svojich pravidiel a tak ho nazýva antihrdinom. Krypto však hovorí, že jednoducho popisuje zloducha.

liga superzvierat anubis
Zdroj: runtintin.com

Odkaz na samého seba

Na to, aby sme sa pozreli, aké priniesla DC Liga superzvierat skvelé cameo, sa musíme pozrieť na originálne znenie. Slovenský preklad bol šikovne prevedený a dabingoví herci odviedli veľmi dobru prácu. Kryptovi prepožičal hlas Ján Koleník. Pôvodne to však bol Dwayne Johnson.

Áno, presne tak, práve hlas Black Adama v nadchádzajúcom filmovom projekte. Postava síce nič nepovedala (teda jediné slovo – Superman), ale všetko hovorenie nechal na svojom psovi, Anubisovi (s rovnakým hlasom). Jeho veľmi príznačné meno odkazujúce na egyptskú mytológiu, rovnako ako minulosť postavy, nám odhalil režisér.

Vyjadril sa aj režisér

Jared Stern, ktorý bol tiež jedným z tvorcov scenára, sa ohľadom tohto obrovského easter eggu vyjadril v rozhovore pre portál Polygon. Povedal, ako sa chcel odlíšiť od iných potitulkových scén a ako to bol v podstate nápad The Rocka. Uviedol:

„Myslím, že to bol Dwaynov nápad. Myslel si, že bude sranda, ak prinesieme temnejší protiklad pre Krypta. Všetci sme sa zasmiali a povedali sme si, že áno, toto je super. Je to perfektné. Scény po titulkoch sa stali už akýmsi klišé, tak sme si mysleli, že sa prikloníme skôr k hravejšiemu spôsobu. Vtipnú príležitosť nám poskytlo to, že Dwayne zohráva role v oboch týchto DC projektoch.“

V potitulkovej scéne komunikujú Dwayne Johnson a… Dwayne Johnson

Ako hovorí režisér, DC Liga superzvierat priniesla toto cameo, ktoré je o to vtipnejšie, že v ňom herec naráža na samého seba. V tom musel meniť svoj hlas medzi postavami a v podstate sa rozprával sám so sebou.

Pes Anubis bol pritom vytvorený ako nová postava pre film. Ostatné zvieratká majú komiksovú predlohu a tento tím skutočne existuje aj na stránkach. Black Adam má základ v egyptskej mytológii a práve v nej sa stretávame aj s bohom Anubisom, zobrazený ako šakal. Po ňom bolo pomenované aj plemeno psa, ktoré často sprevádzalo faraónov.

Páčila sa vám Liga superzvierat od DC? Počkali ste aj na túto scénu po titulkoch v kine? Prekvapilo vás nečakané cameo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -