Disney+ čaká nepríjemné zvyšovanie cien! Zákazníci si priplatia za službu bez reklám

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Disney+ bude zvyšovať ceny

Streamovacia služba bola u nás spustená len počas júna a pre jej predplatiteľov už môže prichádzať nepríjemná novinka. Disney+ bude zvyšovať ceny. Zákazníci si priplatia v prípade, že chcú aj naďalej sledovať svoj obľúbený obsah bez reklám.

Pôvodná cena 7,99 dolárov teda zostane za program, ktorý nazvali „Disney+ Basic“. Ten bude obsahovať reklamy, spoločnosť aspoň prisľúbila ich obmedzenie. Na hodinu obsahu deklarujú maximálne 4 minúty reklamy. Sesterská spoločnosť Hulu, ktorú Disney čiastočne vlastní, ale bude mať dvojnásobok reklám.

disney+ premium
Zdroj: gadgetonous.com

Basic s reklamami a Premium

Ak sa ich budú chcieť diváci pri obrazovkách zbaviť úplne, zaplatia si „Disney+ Premium“. To bude stáť 10,99 dolárov mesačne. Ide už o druhé zdražovanie v rámci služby počas roka. Počas októbra 2021 totiž dvíhali predplatné z pôvodnej ceny 6,99 USD na mesiac (a zvýhodneného ročného predplatného 69,99 USD) o dolár. Ročné predplatné tak bolo vo výške 79,99 USD. Ročná cenovka sa takto vyšplhá až na 109,99 USD.

Znamená to teda nárast až o 37 % pre súčasných predplatiteľov. Oznámil to Kareem Daniel, vedúci predstavenstva Disney Media & Entertainment Distribution. Vy vyhlásení uviedol:

„S našou ponukou Disney+ s reklamným obsahom dokážeme zlepšovať plány, ktoré sú v poradovníku pre celé naše streamovacie portfólio. Budeme poskytovať širšie možnosti pre spotrebiteľov a lepší rozsah cien pre divákov, ktorými dokážeme vyhovieť aj väčšiemu množstvu publika.“

Potrebuje Disney zdražovanie?

Tak zvyšujú cenovky aj pre svoje služby Hulu a ESPN+. Walt Disney Studios prináša divákom na domácom trhu aj takzvaný „Bundle“. V ňom majú dostupné všetky tri služby súčasne. Ak budú ochotní znášať reklamy na Hulu, ale na Disney+ nie, zaplatia si 14,99 USD. Ak chcú program absolútne bez reklám, bude ich tento balíček stáť 19,99 USD.

Ide o pomerne riskantný krok zo strany spoločnosti. Deklarujú, že tým dokážu investovať do svojich programov. Disney ale rozhodne so ziskom problém nemá, pretože za posledný kvartál narástol počet ich predplatiteľov na 152,10 milióna. Pridali si tak 14,4 milióna nových divákov (aj vďaka nášmu trhu), čo prekročilo ich plán z pôvodných 10 miliónov.

Disney+ Slovensko
Zdroj: Disney+, countryflags.com + vlastná úprava

Slovensko zatiaľ bez zmeny

Disney+ plánuje zvyšovať ceny od decembra tohto roka. Konkrétny dátum pre Spojené štáty je 8. december. To môže byť práve dobrou správou pre tých, ktorí majú službu predplatenú na Slovensku. Zdražovanie sa zatiaľ týka iba trhu v USA.

Čo hovoríte na zvyšovanie cien na Disney+ a zavádzanie reklám? Myslíte si, že tento spôsob príde aj k nám? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: techcrunch.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -