Ako dosiahne Christopher Nolan sľubovaného realizmu v jeho nadchádzajúcom filme Dunkirk? Predsa pomocou 25-kilových IMAX kamier!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nadchádzajúca epický vojnová dráma Dunkirk od Christophera Nolana poriadne využije technológiu IMAX kamier. Okrem ohromných záberov vojny z väčšej diaľky si pre nás režisér pripraví aj scény z perspektívy vojaka – dosiahnutej pomocou príručných kamier. Nolan je práve preto známy. Či už vyobrazuje komiksové mesto, fascinujúci snový svet či najvzdialenejšie kúty vesmíru, vždy robí všetko preto, aby dosiahol čo najväčší dopad na diváka. V tomto prípade to chce dokázať pomocou hypermoderných IMAX kamier. S použitím tejto technológie sa však odhaľuje aj zopár komplikácií – ako si s nimi režisér poradí?

Lepšie vyobrazí realizmus a mohutnosť vojny

Film Interstellar pôsobivo ako jeden s prvých použil „príručné“ IMAX kamery, čo sa ukázalo ako veľká výzva pre kameramana. Pri jeho najnovšom filme Dunkirk plánuje režisér využiť ešte viac takýchto záberov. My dúfame, že sa mu tým podarí dosiahnuť efektu ohromnosti a realizmu zároveň.

Dunkirk 2017
V hlavnej úlohe Tom Hardy; Zdroj: hdqwalls.com

V interview s portálom EW Nolan rozprával práve o rozhodnutí použiť 24,5kg kameru, ako keby šlo o bežné príručné zariadenie. Podľa jeho názoru je nezbytné, aby bola celá situácia vyobrazená z pohľadu vojakov na pláži, z pohľadu lode či dokonca aj lietadla. Myslí si, že práve zmätenie a chaos bol pre ľudí v tejto udalosti najťažší – a práve použitím týchto kamier plánuje celú situáciu preniesť na plátno.

Tešíte sa? My sa už nevieme dočkať, film Dunkirk sa totižto zatiaľ javí ako veľmi prepracovaná snímka! Dúfame len, že svojmu kameramanovi Nolan po nosení 25-kilogramovej kamery aspoň zaplatí masáž.

ZDROJEW

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -