Epic Games Store a jeho zástupcovia by chceli expandovať na mobilné zariadenia

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Epic Games chce „zaútočiť“ na ďalšiu platformu 

Mnohí hráči si dodnes spomínajú na neočakávaný príchod Epic Games Store medzi početnú konkurenciu digitálnych platforiem (Steam, Origin, Uplay).

Hoci zástupcovia spoločnosti, ktorá stvorila hit predošlej dekády, Battle Royale hru Fortnite, ambície stať sa plnohodnotným súperom firmy Valve neskrývali, ich vlastná služba toho spočiatku príliš mnoho neponúkala.

Hŕstka nie veľmi atraktívnych hier, chýbajúce funkcie ako recenzovanie, interakcia s ďalšími hráčmi, či nemožnosť využiť refund.

Dnes, takmer dva roky po tomto neočakávanom „útoku“ na konkurenciu, na Epic Games Store stále chýba možnosť recenzovať hry. Služba vám poskytuje nie príliš príjemné prostredie ku komunikovaniu s online priateľmi, no zástupcovia aspoň pridali možnosť vrátenia peňazí.

Epic Games Store
Zdroj: gamezone.com

Zakladatelia a správcovia však vedú svoj boj zlým smerom, nakoľko síce ponúkajú hráčskemu publiku hry zdarma, umelé skupovanie práv na časové exkluzivity je ale bolestivým tŕňom v oku mnohých PC používateľov. Tí zákonite na novozaloženú platformu okamžite a bez váhania zanevreli.

Je teda zrejmé, že Epic Games stále nemá na poli osobných počítačov isté miesto a pevnú pôdu pod nohami, avšak to Timovi Sweeneymu (CEO celej firmy) nezabráni v expanzii na mobilné zariadenia.

Epic Games Store už aj na mobiloch? 

Nejde pritom o nijaké domnienky, prípadne neurčité plány, ale jasný cieľ. Sweeney prezradil, že na mobilné zariadenia s operačným systémom Android sa Epic Games nepochybne dostane a iOS verzia je taktiež v príprave.

Podľa jeho slov to pomôže mobilnému priemyslu. Koniec koncov, Fortnite je už dlhšiu dobu k dispozícii na inteligentných telefónoch a vďaka tomu jeho autori nabrali množstvo skúseností s operovaním na tomto druhu moderného zariadenia.

Hoci je otázne, ako bude takáto forma digitálneho obchodu fungovať na mobiloch, v konečnom dôsledku to môže zaistiť tvorbu atraktívnejších projektov.

Nalejme si čistého vína, v mobilnom hernom priemysle nie je dostatok finančných prostriedkov na vývoj naozaj kvalitných titulov. Epic Games by však mohlo vďaka svojmu finančnému kapitálu priniesť peňažné prostriedky, ktoré podporia a rozvinú vyvíjanie mobilných hier. Záverom dodávame, že o ďalších správach vás budeme priebežne informovať.

Čo si myslíte o podobnom kroku vy? Má Epic Games Store budúcnosť na mobilných zariadeniach a pomôže táto expanzia stagnujúcemu priemyslu s hrami pre telefóny? Určite nám dajte vedieť svoj názor prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -