Rozhodujúci stret českých a slovenských univerzitných tímov v CS:GO o 2 000 EUR!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už v sobotu 22. januára sa odohrá Esport University Superfinals, ktoré bude veľkou oslavou univerzitného e-športu. Finalisti univerzitných CS:GO líg z Česka a Slovenska sa totiž stretnú v zápase o titul československého univerzitného majstra a odmenu 2 000 eur.

Po zimnom semestri sa v tejto jedinečnej nadstavbe stretnú tie najlepšie vysokoškolské CS:GO tímy z oboch zemí, a to za doprovodu skúsenej štvorice komentátorov – Shadye, Joshua, Koty a TheRoughBaby. Sledovať a fandiť môžete v sobotu od 12:00 na Twitch kanály esportligacz.

Do superfinále sa prebojovali štyri celky, dva za každou národnú ligu. Českou Esport ligu ovládli študenti Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, ktorí s tímovým názvom Kopec Srandy dokázali celou súťaž vyhrať. Ich finálovým súperom boli zástupcovia Vysoké Školy Báňskétechnické Univerzity Ostrava (VŠB-REUNITED).

Slovenských súperov určil UniCup, v ktorom triumfovala bratislavská Univerzita Komenského (Comenius esport). Druhé postupové miesto následne vybojovali hráči Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (Esport UJPŠ).

V tíme Comenius esport pritom nastúpi Tomáš “zyored“ Cvaniga a na strane Esport UPJŠ sa predstaví skúsený Peter “jaro“ Rauch. Obaja majú skúsenosti z rady predných profesionálnych domácich tímov a spoločne sa dokonca predstavili v drese Slovenska na svetovom šampionáte IESF.

Harmonogram:

  • 12:00 – Kopec Srandy (UJEP) vs. Esport UPJŠ (UPJŠ)
  • 15:00 – VŠB-Reunited (VŠB-TUO) vs. Comenius esport (UK)
  • 17:00 – Zápas o 3. miesto
  • 20:00 – Finále

Esport University Superfinals budú prebiehať tradičným single-elimination pavúkom, kde sa proti sebe najskôr tímy postavia v semifinále a následne prebehne zápas o tretie miesto a potom už samotné finále. Všetky duely prebehnú štýlom BO3.

Prize pool:

  • 1. miesto: 1 000 EUR
  • 2. miesto: 500 EUR
  • 3. miesto: 300 EUR
  • 4. miesto: 200 EUR

Zdroj: lancraft.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -