Spoznali sme majstra Slovenska v hre CS:GO

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Posledné septembrové dni v Nitre patrili spojeniu ešportov a automobilov počas dvoch unikátnych podujatí – 4ka MSR v elektronických športoch a Autosalón Autoshow Nitra! 

Majstrovské podujatie je za nami! 4ka MSR 2023 spoznali svojho víťaza v areáli nitrianskeho Agrokomplexu, kde sa Tipsport CS:GO turnaj odohrával spoločne s výstavou Autosalón Autoshow.

4ka MSR 2023 spoznala víťaza

Do posledného turnaja v hre CS:GO (keďže budúci rok nás čaká už nový titul Counter-Strike 2) nastúpilo 6 najlepších domácich tímov – obhajca titulu Dynamo Eclot, Sinners, Sampi.Tipsport, UNiTY, Enterprise a GLORE. V súbojoch o prizepool 17 000 € a titul majstra SR prekvapili najviac hráči tímu UNiTY, ktorí po prvom neúspešnom zápase nastúpili na spanilú jazdu a dokázali v turnaji vyradiť svojich vyššie rankovaných súperov. Najprv si poradili s tímom Sampi, následne zdolali zostavu Enterprise a v napínavom súboji Lower Bracketu dokázali z turnaja eliminovať aj SK/CZ jednotku – SINNERS.

MSR 2023
Zdroj: Yvents

Finále nám prinieslo súboj Dynamo Eclot a UNiTY. Istým spôsobom išlo o pokračovanie grandfinále z minulého roka, keďže 4 hráči tímu UNiTY sa zúčastnili finále aj v roku 2022, ešte po hlavičkou tímu eSuba. Repete finále bolo napínavé a tiahlo sa do večerných hodín. Napokon sa história opakovala znovu a víťazom Tipsport CS:GO turnaja sa po druhý krát stal tím Dynamo Eclot! Celkovo ide už o 3. MSR titul tejto organizácie za celú históriu Majstrovstiev SR v elektronických športoch.

Na výkony skvelých hráčov sa prišli pozrieť tisícky divákov online a takisto aj na mieste počas výkonu. Návštevníci na mieste sa mohli stretnúť so známymi tvárami slovenského internetu ako napr. restt, Dev1 alebo Oskar, či zabaviť sa v stánkoch partnerov podujatia. Slovenská sporiteľňa priniesla unikátny drone racing, Škoda hranie v aute a drone drop, Dell a Nintendo skvelú hernú zónu. Okrem toho si návštevníci užili Lenovo Legion a YGames free-to-play zónu či ochutnali skvelé jedlá počas Street Food Days.

Pozrite sa, ako to vyzeralo na MSR počas soboty

Podujatie sa síce už skončilo, ale stále sa môžete tešiť na záverečné aftermovie alebo Škoda MVP súťaž o najlepšieho hráča. Pre viac info sledujte sociálne siete YGames tu: https://bit.ly/m/ygames.

MSR 23 priniesli generálny partner 4ka a hlavní partneri Slovenská sporiteľňa, Tipsport, Škoda, Dell a Monster Energy.

Podujatie je pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja – Branislava Becíka. 

4ka MSR 23 ti priniesla ešportová agentúra YGames Company. Najbližšie podujatie z ich dielne prichádza už 21.-22.10. do Prahy na For Games, kde zažijete klasickú BYOC (bring your own computer) LAN párty, ktorú pripravujú spoločne s Quietus Day. Viac info nájdete na www.quietus-day.com.

Zdroj: TS Yvents

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -