5 dôvodov, prečo musíte zájsť do kina na film Nočné mory z temnôt!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

5 dôvodov, prečo si pozrieť film Nočné mory z temnôt

Film Nočné mory z temnôt urobí z tohto leta dobu strachu. Do našich kín sa tento horor dostane už o týždeň, 8. augusta, poďme sa preto pozrieť na 5 dôvodov, prečo ho určite nesmiete zmeškať!

horor nočné mory
Zdroj: consequenceofsound.net

Originálny príbeh

Film Nočné mory z temnôt je založený na ikonickej knižnej sérii s rovnakým názvom. Anglicky Scary Stories to Tell in the Dark sa skladajú z troch kníh, ktoré vyšli medzi rokmi 1981 – 1991. Ich autorom je Alvin Shwartz, ktorý sa pre ne inšpiroval príbehmi z folklóru a ľudovej slovesnosti, pričom každú jednu knihu dokončoval vyše roka – až čo najbližšie dokonalosti.

Séria kníh bola predmetom častých sťažností rodičov a ľudí, ktorí ich považovali za nevhodné – obzvlášť pre deti.

Horor Nočné mory z temnôt
Zdroj: 365timeline.com

Prevedený scenár

Keďže sa knihy skladajú z 82 krátkych hororových príbehov, ich filmová adaptácia by bola nemožná. Na plátne teda budú Nočné mory z temnôt fungovať geniálnym spôsobom, ktorý tvorcom dovolil použiť viacero z ikonických desivých príbehov súčasne. Vo filme ožije hneď niekoľko hrôzostrašných monštier.

Partia tínedžerov sa dostane na miesto neobvyklého zla. Nemali túto knihu nikdy otvárať a mali včas utiecť. Neutiekli. Preto teraz musia čeliť svojmu strachu, nočným morám a desu, ktoré ich prišli zabiť.

Horor Nočné mory z temnôt
Zdroj: geektyrant.com

Dokonalý skladateľ

Každý fanúšik hororu vie, ako veľmi dôležitá je pri ňom hudba. Silné a neprirodzené údery sláčikom do huslí či jemné piano, to je jedno. Správny hudobný skladateľ totižto dokáže vždy uhádnuť atmosféru príbehu a následne ju previesť do podoby nôt, čím len umocní náš strach. Pri filme Nočné mory z temnôt sa pritom môžeme tešiť z človeka, ktorý niečo takéto určite odkáže.

Hudbu k nadchádzajúcemu filmu skladal legendárny Marco Beltrami. Pokiaľ neviete, o koho ide, teraz dávajte pozor. Ide totižto o umelca, ktorý robil soundtracky ku filmom ako Vreskot 1-3, Blade II, Ja, robot, Hellboy, Satan prichádza, 3:10 vlak do Yumy, Smrť čaká všade, Vec: Počiatok, Žena v čiernom 1-2, Snowpiercer, Wolverine, Svetová vojna Z, Fantastická štvorka, Smrtiaci príliv, Logan: Wolverine, Tiché miesto atď.

Marco Beltrami, André Øvredal a Guillermo del Toro
Marco Beltrami, André Øvredal a Guillermo del Toro; Zdroj: jorgeramos.com, film.avclub.com, imdb.com

Réžia a produkcia

Keď už je reč o talentovaných tvorcoch, musím spomenúť režiséra Andrého Øvredala.  Nórsky filmár je známy hlavne desivými drámami a thrillermi, medzi ktoré patrí aj jeho najznámejší počin Lovec trolov.

Čo sa úloh produkcie a scenáristu týka, tých sa chytil Guillermo del Toro, legendárny filmár, autor a tvorca špeciálnych efektov. Na konte má už 2 Oscary a je známy tým, že príbehy podáva nádhernou, ale zároveň hrôzostrašnou formou. Je tvorcom stojacim za počinmi ako Faunov labyrint, Hellboy 1-2, Podoba vody, Pacific Rim, Crimson Peak, Blade II atď.

Hrôzostrašný trailer

Tak čo, ako na vás zapôsobil film Nočné mory z temnôt? Nezabudnite si poznačiť kalendáre, pretože už 8. augusta ho do vašich kín prinesie spoločnosť Bontonfilm.

Zdroj: imdb.com, wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -