Film „Skull“ zo série Predátor má režisérom a producentami potvrdený dej. Je to ako sme predpokladali

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Skull, film zo série Predátor

Hovorilo sa o ňom nejaký čas, boli predpoklady o tom, aký má byť dej. Potom zostalo okolo neho ticho ako lovec, ktorý je predmetom filmu, samotný. Avšak teraz sa aj režisér Dan Trachtenberg (Ulica Cloverfield 10) trochu rozhovoril. Skull bude naozaj akýmsi jemným rebootom série Predátor.

Jasné, že si všetci pamätáme originál z roku 1987 s Arnoldom Schwarzeneggerom v hlavnej úlohe. Režisér prirovnal túto chystanú snímku ku klasike z 80. rokov a hovorí, že má podobnú tematiku. Vraj má byť o ľudskej bytosti, ktorá sa nevzdáva, je schopná sledovať okolie, prispôsobiť sa a tak v podstate poraziť silnejšieho, lepšie ozbrojeného protivníka.

Predator
Zdroj: pinterest.com

Ženská bojovníčka proti Predátorovi

Tu je na čele ženská hrdinka, čo považujú producenti za zaujímavejší nápad. Je z kmeňa Komančov a vzoprie sa rodovým stereotypom v túžbe stať sa bojovníčkou. A to že bude môcť, keď narazí na neznámu hrozbu z vesmíru. Takže v tomto prípade uvidíme prvý príchod mimozemského lovca na našu planétu.

Producenti majú vysoké nádeje

Keď už sme spomínali producentov – tí majú od filmu vysoké očakávania a nastavujú latku sami pre seba dosť vysoko. John Davis a John Fox mali nedávno rozhovor prostredníctvom portálu Collider. Fox povedal toto:

„Toto bude, verím tomu druhý najlepší film – alebo viete čo, prvý – alebo, rovnako dobrý ako ten prvý. Prvý bol úžasný a zaujímavý, ale k týmto témam už nejdeme. Skončili sme na iných miestach. Spravili sme to inak a tento film je dôstojným oponentom. Preto bude aspoň tak dobrý.“

A Davis ho ešte trochu doplnil:

„Skull je viac podobný Revenantovi ako predošlé filmy o Predátorch a ich kánon. Pochopíte, čo tým myslím, keď to uvidíte.“

Viac Revenant ako Predátor?

Revenant bol veľmi dobre prijatý práve vďaka drsnému zobrazeniu neľútostných prírodných podmienok a boja človeka proti nim. Toto by rozhodne mohlo dobre fungovať v súboji muža (alebo v tomto prípade ženy) proti Predátorovi.

Ale poviete si – nepočuli sme o tom, že túto značku vlastní Disney? Nemusíme sa s týmto obávať, že Skull bude síce zo série Predátor, ale stratí svoju násilnú stránku, divokosť a zúrivosť? Veru nemusíme. Davis hovorí o tom, že film bude mať R-kové hodnotenie. Zo štúdia síce chceli, aby to bolo prístupné od trinástich, avšak si nevedia predstaviť, že by to mohlo so sériou fungovať.

predátor film
Zdroj: geektyrant.com

Trištvvrte produkcie za nimi, ale na informácie sú stále skúpi

Producent prezradil ešte jednu zaujímavú informáciu. Povedal, že Trachtenberg je približne v troch štvrtinách produkcie. To je zaujímavé vzhľadom na to, ako málo informácií o filme máme. Nevieme kedy bude vydaný, nevieme nič z hereckého obsadenia a v podstate žiadne hlbšie uvedenie do deja.

Uspokojivé je ale aspoň, že sa na filme pracuje a potvrdili nám, o čom Skull bude. Boj ženy z kmeňa Komančov proti predátorovi je rozhodne zaujímavý príspevok do série. A s tým, že uvidíme prvý príchod monštra na Zem, je to ešte lepšie, nakoľko sa vraciame ku koreňom série. Dúfajme, že prinesú takú kvalitu, akú sľubujú.

Čo zatiaľ hovortíe na film Skull zo série Predátor? Páči sa vám nápad zaradenia do minulosti alebo by ste radšej videli nejaké klasické pokračovanie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -