Ubisoft Montreal plánuje zmeny pre Rainbow Six Siege. Dočkáme sa aj free-to-play modelu?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Rainbow Six Siege je vonku už vyše pol dekády. Po množstve nového obsahu, pridávaného po celé roky, sa počet priemerných hráčov zvýšil z 8 000 na dnešných
95 000. To a rôzne esport turnaje nám svedčia o tom, že hra nie je ešte zďaleka opustená. Leroy Athanassoff (vedúci hry) sa vyjadril, že chce sprístupniť Siege pre čo najväčšie publikum, ale množstvo obchodných modelov, ktoré tím Ubisoft Montreal používa, mu stoja v ceste.

V čom je teda problém ?

Jedným z opakovane spomínaných problémov boli takzvané smurf účty. Smurfovanie je problém u väčšiny free-to-play hier, ktoré ponúkajú systém rankov a divízií (CS:GO, Dota 2, LoL, …). V skratke ide o to, že hráč, ktorý má odohrané určité hodiny v hre, si založí nový účet. Hra ho zaznamená ako nováčika a preto ho dáva proti protihráčom, ktorí by mali byť tiež nováčikovia. Toto vedie ku neférovej výhode pre smurfa a celkovo to kazí zážitok pre nových hráčov. Sám Leroy Athanassoff sa stručne, ale výstižne vyjadril:

„Problém, ktorý teraz máme, je ten, že môžete hrať určité množstvo zápasov s Copper hráčmi, aj keď ste Diamond.“

Veríme, že si Siege v blízkej budúcnosti zahráme aj zadarmo. Je to príliš dobrá príležitosť pre Ubisoft, ako prilákať nových hráčov a tým si zvýšiť zisk. Valve spravilo niečo podobné, keď CS:GO 6. decembra 2018 vydalo na ich platforme Steam ako free-to-play. Značne to zvýšilo počet hráčov a pomohlo udržať zdravú komunitu. Rovnako to pomohlo dostať CS:GO do popredia najhranejších hier na Steame, kde dovtedy dominovala pomerne známa hra PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Čo ešte pribudne ?

Behom roka sa taktiež môžeme tešiť na nových sľubovaných operátorov. Malo by ich pribudnúť 6. Prerobenia sa dočká aj „fan favorite“ Lord Tachanka. Pribudne aj nový systém Ping 2.0, ktorý bude slúžiť podobne ako v poslednej hre od Respawn Entertainment, Apex Legends. Princíp je v tom, že označovanie nepriateľov a ich pozícií bude užitočnejšie a prehľadnejšie.

Nový replay mode slúži k tomu, čomu názov aj napovedá – to, že si budeme môcť pozrieť staršie zápasy. Replay taktiež pomôže hráčom k tomu, aby nenahlasovali každého, čo ich zabije, keďže bude možné si pozrieť zápas aj z inej perspektívy.

Najväčšou zmenou však ostáva to, že by sa Siege stalo free-to-play. Veríme, že to poteší mnoho nadšencov pre esportové hry a taktické FPS.

Čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -