Horor The Grudge dostane ďalší reboot! Kto sa o neho postará tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Horor The Grudge dostane ďalší reboot!

Skoro 6 rokov po tom, ako ohlásili ďalší reboot japonského hororu The Grudge, sa konečne našiel schopný režisér a scenárista v jednej osobe. Prvé oznámenie ďalšieho prerobenia tejto série prišlo v roku 2011 od spoločnosti Sama Raimiho, Ghost House Pictures. Nový reboot bude stále pod krídlami tohto štúdia. O film sa postará Nicolas Pesce, ktorý si zatiaľ odbil iba jeho režisérsky debut s názvom The Eyes Of My Mother. Tento film premiéroval na minuloročnom festivale Sundance a kritici si ho chválili. Zatiaľ nieje naplánovaný začiatok produkcie a ani premiéra, no dôležité je, že sa The Grudge konečne niekam pohol.

Portál Deadline potvrdil, že Nicolas Pesce prepíše už existujúci scenár, ktorý v roku 2014 napísal Jeff Buhler (Midnight Meat Train). Zatiaľ však neboli zverejnené žiadne informácie ohľadom scenáru a ani to, ako moc sa bude príbeh odlišovať od japonskej, alebo americkej verzie. O produkciu filmu sa postarajú mená ako Sam Raimi, Rob Tapert a Taka Ichise. Originálny japonský film Ju-On: The Grudge sa stal spolu s podobným hitom Ringu (The Ring) veľkým fenoménom, hlavne vďaka tomu, že išlo o low-budget filmy. Vo svete zabodoval však aj americký remake, ktorý sa dočkal až troch častí.

The Grudge 3 (2009)
The Grudge 3 (2009), Zdroj: imdb.com

Ako vyzerá minulosť série Ju-On/The Grudge?

Americký remake The Grudge si celosvetovo zarobil 187 miliónov dolárov, zatiaľ čo rozpočet na film stál iba 10 miliónov. Vo filmoch The Grudge a The Grudge 2 (2006) si hlavnú rolu Karen zahrala herečka Sarah Michelle Gellar. Oba americké filmy, plus prvé dva japonské Ju-On si zrežíroval Takashi Shimizu. Film The Grudge 3 si však už zrežíroval Toby Wilkins, a nezahrala si v ňom ani Sarah Michelle Gellar. Tento film sa do kín ani nedostal, pocestoval totižto rovno na DVD. Zatiaľ nepoznáme mená hercov pre nový reboot, avšak dúfame, že sa ich dozvieme čo najskôr.

Režisér Nicolas Pesce má aktuálne v post-produkcií svoj druhý film s názvom Piercing. Pôjde o adaptáciu novely od Ryû Murakami a zahrajú si v nej hviezdy ako Mia Wasikowska, Wendell Pierce alebo Marin Ireland. Ani tento film však nemá stanovený dátum premiéry. Pravdepodobne sa ale ukáže na jedom z budúcoročných filmových festivaloch. Hneď potom sa bude môcť Pesce pustiť do jeho rebootu filmu The Grudge!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -