Obľúbený Fortnite zmizol z obchodov Apple a Google. Epic Games sa bráni zaujímavým videom

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vývojárske štúdio Epic Games má problém. Ich vlajková hra Fortnite bola totižto stiahnutá z obchodov Apple a Google. Dôvodom má byť porušenie pravidiel virtuálneho obchodu, pričom si hra zaviedla v rámci aplikácie vlastné priame platby s cieľom obísť Apple.

Celý konflikt začína tým, že si hráči mohli zakúpiť V-bucks (Fortnite mena) so zľavou 20% priamo od spoločnosti Epic Games. No keď si tento krok všimol Apple, aplikáciu stiahol a podobne vykonal aj Google.

Fortnite Apple Google
Zdroj: epicgames.com

Epic Games žaluje Apple a Google – hra Fortnite chýba nielen vývojárom

Netrvalo dlho a spoločnosť Epic Games sa rozhodla podať žalobu proti Apple zameranú na proti-konkurenčné obmedzenia a monopolné praktiky. Po dnešnej aktualizácii sa na zoznam žalôb dostal aj Google, ale zatiaľ nám vývojár neprezradil, čo je predmetom tejto žaloby.

Už od počiatku konfliktu bolo jasné, že Epic Games nechce ísť k súdu, ale konanie technologického giganta im nedal na výber. Za zmienku stojí aj vytvorené video na štýl hry Fortnite, ktoré nájdete nižšie v článku. Jedná sa o prerobenú komerčnú reklamu Superbowlu z roku 1984, ktorú v tom čase vypustil Apple ako propagačný materiál k príchodu pôvodného Macintoshu.

Treba však poznamenať, že Fortnite je stále hrateľný na iOS, ak si ho hráči stiahli ešte pred zabanovaním. Ale keďže s príchodom nového obsahu vyžaduje aplikácia aktualizáciu, niektorí hráči si už nebudú môcť vychutnať druhú polovicu 4. sezóny.

Stanovisko spoločnosti Apple

Vo vyhlásení jasne uviedli, že kroky spoločnosti Epic Games porušili pravidlá pre Apple Store, ktoré uplatňujú rovnomerné nariadenia pre všetkých vývojárov:

Spoločnosť Epic Games dnes podnikla nešťastné kroky porušujúce pravidlá Apple Store, ktoré sa uplatňujú rovnako pre každého vývojára a sú navrhnuté tak, aby chránili našich používateľov. V dôsledku toho bola aplikácia z obchodu odstránená. Spoločnosť Epic Games povolila zaviesť vo svojej aplikácii funkciu bez schválenia spoločnosťou Apple s výslovným úmyslom obísť pravidlá pre Apple Store týkajúce sa platieb v aplikácii.

Ako sa celý tento konflikt vyvinie uvidíme až postupom času, ale podľa všetkého to nebude mať hra Fortnite vôbec jednoduché. Apple a Google si zatiaľ stiahnutie aplikácie nerozmysleli a či ju ešte niekedy uvidíme v obchodoch dvoch popredných operačných systémov je otázne.

Myslíte si, že sa ešte niekedy Fortnite objaví v obchodoch Apple a Google? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: epicgames.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -