OFFOstatné

Instagram novou aplikáciou konkuruje YouTube! Prerazí sociálna sieť s vlastnou video platformou?

Instagram napodobňuje YouTube

Silné slová, však? Ako vieme, Instagram je momentálne jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí. Vo svojom odvetví, a teda zdieľaní fotiek, absolútne vyniká z každého hľadiska. Spoločnosť sa však po novom vydáva novým smerom. Konzumentom predstavuje novú video sekciu v rámci Instagramu, ktorá je venovaná len video obsahu, a tomu venovanú aplikáciu IGTV! Ovplyvní táto nová funkcia doposiaľ rozbehnutý návyk na sociálnu sieť? Ako vnímame novinku my?

instagram napodobňuje youtube

Instagram predstavuje novú aplikáciu; Zdroj: mashable.com

Spoločnosť predstavuje: IGTV

Firemný gigant Instagram len pred chvíľou predstavil IGTV, samostatnú aplikáciu na sledovanie dlhších vertikálnych videí, na ktoré sme zvyknutí z Instagram Stories. Okrem novej aplikácie spoločnosť prišla s ľahkým redizajnom hlavnej aplikácie, do ktorej predstavili samostatnú video sekciu. Hlavnou novinkou však zostáva samostatná aplikácia IGTV, ktorá vám prehrá vertikálne videá od ľudí, ktorých sledujete, spolu so špecifickým obsahom odporučeným priamo pre vás.

Aplikácia IGTV už je momentálne dostupná ako na iOS, tak aj na Android.

instagram napodobňuje youtube

Nová ikona v hlavnej aplikácii a sekcia venovaná vertikálnym videám; Zdroj: theverge.com

Generálny riaditeľ Instagramu Kevin Systrom povedal, že aplikácia bola navrhnutá s cieľom uľahčiť pozeranie videí na mobilnom telefóne. Podotkol, že väčšina už existujúcich aplikácií vám nezobrazí obsah bez toho, aby ste ho sami vyhľadali. Prirovnal to k televízii, ktorú jednoducho zapneme a začneme pozerať. IGTV sa vybralo podobným smerom, keďže ihneď po otvorení vám začne prehrávať video obsah.

Nová aplikácia tvorcom taktiež dovolí nahrávanie videí priamo na Instagram. Po vyjadreniach manažéra spoločnosti je zjavné, že aplikácia má byť priamym konkurentom populárnej platformy YouTube. Instagram dúfa, že niektorí tvorcovia svoju tvorbu prenesú práve na IGTV. Videá zo začiatku môžu byť až 10 minút dlhé, pričom populárne účty môžu nahrávať až hodinové videá. Dlhodobo spoločnosť dúfa, že používatelia budú môcť nahrávať videá s neobmedzenou dĺžkou, podobne, ako to kedysi spravil YouTube.

instagram napodobňuje youtube

Súboj o nadvládu nad video obsahom pokračuje; Zdroj: pcrevue.sk

Čo vravíte na novú aplikáciu IGTV, ktorá je dostupná na iOS a Android? Myslíte si, že nové odvetvie populárnej siete bude veľkým konkurentom platformy YouTube, alebo nemá šancu na veľký úspech? Vaše názory ohľadom noviniek nám napíšte do komentárov!

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  OFF

  Vydajte sa na cestu do fantázie japonského anime v zábavnej prednáške

  Ostatné

  Kedy, kde a ako budete môcť sledovať naživo Oscary 2020?

  OdporúčameOFF

  Ktoré filmy a herci si domov odnesú zlaté sošky? Predpovede víťazov Oscarov 2020 podľa redakcie REWIND.sk

  OFF

  Najlepšie checkpointy Red Bull Can You Make It? Plavba gondolou, prechádzka okolo Ufa v Bratislave, ale aj prezutie monopostu F1

  Pridaj komentár