Instagram novou aplikáciou konkuruje YouTube! Prerazí sociálna sieť s vlastnou video platformou?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Instagram napodobňuje YouTube

Silné slová, však? Ako vieme, Instagram je momentálne jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí. Vo svojom odvetví, a teda zdieľaní fotiek, absolútne vyniká z každého hľadiska. Spoločnosť sa však po novom vydáva novým smerom. Konzumentom predstavuje novú video sekciu v rámci Instagramu, ktorá je venovaná len video obsahu, a tomu venovanú aplikáciu IGTV! Ovplyvní táto nová funkcia doposiaľ rozbehnutý návyk na sociálnu sieť? Ako vnímame novinku my?

instagram napodobňuje youtube
Instagram predstavuje novú aplikáciu; Zdroj: mashable.com

Spoločnosť predstavuje: IGTV

Firemný gigant Instagram len pred chvíľou predstavil IGTV, samostatnú aplikáciu na sledovanie dlhších vertikálnych videí, na ktoré sme zvyknutí z Instagram Stories. Okrem novej aplikácie spoločnosť prišla s ľahkým redizajnom hlavnej aplikácie, do ktorej predstavili samostatnú video sekciu. Hlavnou novinkou však zostáva samostatná aplikácia IGTV, ktorá vám prehrá vertikálne videá od ľudí, ktorých sledujete, spolu so špecifickým obsahom odporučeným priamo pre vás.

Aplikácia IGTV už je momentálne dostupná ako na iOS, tak aj na Android.

instagram napodobňuje youtube
Nová ikona v hlavnej aplikácii a sekcia venovaná vertikálnym videám; Zdroj: theverge.com

Generálny riaditeľ Instagramu Kevin Systrom povedal, že aplikácia bola navrhnutá s cieľom uľahčiť pozeranie videí na mobilnom telefóne. Podotkol, že väčšina už existujúcich aplikácií vám nezobrazí obsah bez toho, aby ste ho sami vyhľadali. Prirovnal to k televízii, ktorú jednoducho zapneme a začneme pozerať. IGTV sa vybralo podobným smerom, keďže ihneď po otvorení vám začne prehrávať video obsah.

Nová aplikácia tvorcom taktiež dovolí nahrávanie videí priamo na Instagram. Po vyjadreniach manažéra spoločnosti je zjavné, že aplikácia má byť priamym konkurentom populárnej platformy YouTube. Instagram dúfa, že niektorí tvorcovia svoju tvorbu prenesú práve na IGTV. Videá zo začiatku môžu byť až 10 minút dlhé, pričom populárne účty môžu nahrávať až hodinové videá. Dlhodobo spoločnosť dúfa, že používatelia budú môcť nahrávať videá s neobmedzenou dĺžkou, podobne, ako to kedysi spravil YouTube.

instagram napodobňuje youtube
Súboj o nadvládu nad video obsahom pokračuje; Zdroj: pcrevue.sk

Čo vravíte na novú aplikáciu IGTV, ktorá je dostupná na iOS a Android? Myslíte si, že nové odvetvie populárnej siete bude veľkým konkurentom platformy YouTube, alebo nemá šancu na veľký úspech? Vaše názory ohľadom noviniek nám napíšte do komentárov!

ZDROJverge

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -