Uvidíme ešte niekedy [SPOILER] v Marvel filmoch? Podľa komiksov je to možné!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Avengers: Endgame. Pokiaľ ste ho teda ešte nevideli, prečítajte si ho neskôr.

Šokujúci koniec filmu Avengers: Endgame nepotešil takmer žiadneho fanúšika sveta Marvel Cinematic Universe. Hrdinovia síce dokázali zabiť Thanosa dvakrát, no pozrite sa za akú cenu. Aby mohli Šialeného Titána zabiť raz a navždy, si musel Tony Stark nasadiť rukavicu plnú Kameňov nekonečna.

Jeho lusknutím síce zdecimoval Thanosa a celú jeho armádu, no obdržal tým fatálne poškodenie. Keď dokázali kamene skoro prizabiť samotného Thanosa alebo Hulka, čo to môže spraviť s obyčajným človekom? Bohužiaľ, náš milovaný Iron Man tieto udalosti neprežil a obetoval sa pre dobro celého vesmíru. Je však všetko úplne stratené?

Tony Stark bol na konci filmu Iron Man 3 urobený celý pomocou CGI technológie!
Zdroj: variety.com

Ešte pred jeho pohrebom sme mohli vidieť scénu, v ktorej Tony Stark rozpráva ku svojim najbližším prostredníctvom projekcie hologramu z Iron Manovej helmy. Ešte pred jeho finálnou bitkou totižto nahral svoj posledný odkaz, ktorý je smerovaný Pepper Potts, jeho dcérke Morgan, Happy Hoganovi a Rhodeymu.

Rovnaká technológia je použitá aj skôr vo filme, keď sa Natasha rozprávala s Rocketom, Nebulou, Okoye, Rhodeym a Captain Marvel z rôznych častí vesmíru. Táto technológia je veľmi podobná prístroju B.A.R.F., ktorý vytvoril Stark vo filme Civil War. Inú formu hologramu sme mohli vidieť aj v ďalšej scéne z Endgame, keď Stark chránil seba a Hawkeye-a s „tvrdým“ hologramovým štítom.

Omladený Robert Downey Jr. vo filme Captain America: Civil War
Omladený Tony Stark v prístroji B.A.R.F. (Captain America: Civil War), Zdroj: ign.com

Bude ešte Iron Man v MCU?

Práve technológia hologramu môže byť kľúčom k tomu, aby sa Tony Stark ukázal v budúcnosti Marvel Cinematic Universe. Táto teória dokonca vôbec nie je vymyslená. V roku 2015 sme sa dočkali komiksu The Invincible Iron Mal Vol. 2 #7, v ktorom bola predstavená postava Riri Williams a.k.a. Ironheart.

Ide o mladé dievča, ktoré sa rozhodlo pokračovať v odkaze Iron Mana – a tak si vytvorila svoj vlastný super oblek. Zaujala tým pozornosť umelej inteligencie Tonyho Starka, ktorý sa v tejto forme stal jej mentorom. Fyzicky síce nežil, no zobrazoval sa vo forme hologramu. Je teda možné, že si Tony Stark nahral svoje vedomie do prístroju B.A.R.F.?

Tony Stark
Zdroj: inverse.com

Áno, určite by to znehodnotilo jeho smrť vo filme Endgame. No určite si vieme predstaviť, že by sa v budúcnosti objavil ako verzia JARVIS-a alebo FRIDAY. Jeho vedomie by tak stále „žilo“ a fyzicky by sa zobrazoval vo forme hologramu.

Čo hovoríte na túto teóriu? Myslíte, že sa herec Robert Downey Jr. ešte nejakým spôsobom objaví v budúcnosti MCU? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -