Má tajný význam? Takto sa do Avengers: Endgame dostala veta „I Love You 3000.“

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vyše desať rokov sme strávili s dosť možno najpopulárnejšími fiktívnymi postavami súčasnosti. Postupom času nám však aj napriek tomu, že v skutočnosti neexistujú, prirástli ku srdciam, ako keby sme ich reálne poznali. Cez 20 filmov sme ich spoznávali a sledovali sme ich vývoj, no súčasťou cesty je aj samotný koniec. Koniec, ktorý na nás mal v Avengers: Endgame poriadne silný emocionálny efekt aj vďaka jednoduchej vete „I Love You 3000.“ Ako však vznikla?

avengers: endgame recenzia
Zdroj: space.com

Pozor! Článok obsahuje spoilery z filmu Avengers: Endgame.

Ako vzniklo „I Love You 3000“

Ako si určite pamätáte, veta bola do príbehu zahrnutá dokonca dvakrát. Prvý raz sme ju počuli z úst malej Morgan Stark, keď ju jej otec ukladal do postele. Tony sa nad tým sám pozastavil a s Pepper krátko diskutoval o tom, ako veľmi je rozkošná. Potom sme ju znova počuli za celkom rozdielnych okolností – na jeho pohrebe. Deň pred poslednou misiou Avengerov totižto Tony nahral odkaz v prípade, že neprežije, ktorý ukončil práve slovami „I Love You 3000.“

iron man tony stark i love you 3000
Zdroj: tumblr.com

Fanúšikovia teoretizovali, že táto veta má viacero skrytých významov. Populárna je teória, že ide o odkaz na samotný filmový vesmír MCU. 3000 má byť totižto spoločná dĺžka všetkých marveloviek v minútach. Samozrejme, aby to platilo, je treba predpokladať, že Spider-Man: Ďaleko od domova bude mať 133 minút, čo štúdio zatiaľ nepotvrdilo. Ako sa však ukazuje, má to omnoho jednoduchšie, ale zato ešte krajšie vysvetlenie.

Vetu totižto vymyslel sám Robert Downey Jr. (Tony Stark). To, že ho miluje tritisíc, mu totižto raz naozaj povedalo jedno z jeho troch detí. Keď to herec prerozprával tvorcom, tí boli tak unesení, že okamžite vzali do rúk scenár a zmenili jeho pôvodné znenie. Podľa skorších plánov totižto malo byť povedané obyčajné „I love you tons.“

pepper potts
Zdroj: businessinsider.com

„I am Iron Man“

Druhým veľmi silným momentom bola smrť Iron Mana. Tesne predtým, ako Tony luskol prstami, povedal svoje ikonické slová „I am Iron Man.“ Zaujímavé je, že pôvodne táto veta nebola vôbec plánovaná. Ako v rozhovore priznali bratia Russovci, nápad dať ju do filmu vznikol až v strižni. Keď si totižto režiséri pozerali skorú verziu Endgame, uvedomili si, že niečo musí povedať a nemôže počas jedného z najdôležitejších momentov MCU byť ticho.

Slová, ktoré Tony pri lusknutí povedal, vymyslel strihač Jeff Ford. Keď ich tvorcom navrhol, Russovci nadšene bežali pripraviť kamery na natočenie tohto momentu.

fakty o robertovi downey
Zdroj: wallpapershome.com

Mohlo by vás zaujímať: 10 Avengers: Endgame teórií, ktoré sa naplnili

Aký je váš obľúbený moment z filmu Avengers: Endgame? Je ním „I Love You 3000,“ „I am Iron Man,“ alebo nejaký úplne iný? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: looper.com, businessinsider.my

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -