Kariéra ikonickej postavy zo Squid Game skončí. Herca obvinili zo sexuálneho napadnutia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Herec zo Squid Game bol obvinený

O Yeong-Su sa preslávil po celom svete vďaka juhokórejskému seriálovému hitu. Herca zo Squid Game ale obvinili zo sexuálneho obťažovania. Ako informovalo Deadline, súd ho uznal vinným za to, že sa dotýkal ženy bez jej dovolenia a dokonca ju bozkával.

Vo veku 79 rokov má za sebou značne bohatú kariéru. Zahral si v kórejských adaptáciách Shakesperových hier, najslávnejšia bola zrejme Kráľ Lear. Dlhý čas sa objavoval v dramatickom seriáli Chocolate. Do pozornosti zvyšku sveta sa však dostal až vďaka kúsku z Netflixu, kde si zahral postavu Oh Il-nama plnú zvratov. Za svoj výkon dokonca získal Zlatý glóbus.

herec squid game o yeong-su
Zdroj: Netflix

Uznaný vinným za sexuálne napadnutie

Muž čelí obvineniam už od roku 2022, kedy sa prvý raz postavil pred súd. Dostal sa tam kvôli obvineniam ženy, ktorá zostáva pred médiami skrytá. Povedala, že v roku 2017 ju herec chytil na tvári a pobozkal ju bez jej súhlasu, odtajnila kórejská spravodajská služba Yonhap.

V piatok, 15. marca padlo od súdu rozhodnutie a O bol uznaný vinným. Jeho trestom bude zákaz činnosti na dva roky, 8 mesiacov vo väzení a povinné absolvovanie 40 hodín tvrajúceho kurzu o sexuálnom násilí. Herec obvinenia odmieta a povedal, že sa proti rozsudku určite bude odvolávať.

Sudkyňa aj organizácia za ženské práva majú jasno

Nemá problém priznať, že sa naozaj so ženou, ktorá mala byť v tom čase jeho hereckou kolegyňou, stretával. Povedal, že keď sa prechádzali okolo jazera, tak ju chytil za ruku, čo sa jej nepáčilo. Ospravedlnil sa, ale povedal, že to je jediné, čím sa previnil a ďalšie obvinenia odmieta.

Sudkyňa Jeong Yeon-ju však uvádza, že žalujúca musela v roku 2018 absolvovať terapeutické sedenia a všetky jej vyjadrenia za 7 rokov sú konzistentné. Dokonca bola ochotná odhaliť aj svoj denník, do ktorého si zapísala daný osudný deň. Rozsudok uvítala aj organizácia Womenlink, ktorá bojuje v Južnej Kórei za práva žien. Na sociálnej sieti X prípad motivuje ďalšie ženy, aby nahlasovali sexuálne činy, ktoré sú maskované ako „priateľstvo“.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -