Prečo je kino aj napriek cene lepšie ako pozeranie online filmov?

Nenechajte si ujsť

Kedysi pozeranie filmov nebolo tak jednoduchou a bežnou vecou, akou je dnes. Veď sa opýtajte rodičov, či poprípade starých rodičov ako to vtedy prebiehalo. Kiná boli len pre vyvolených a v telke dookola to isté. Veď snáď si nemyslíte, že vtedy to bolo jednoduché ako teraz. Stačí zapnúť PC či iné zariadenie s wifi, načítať online stránku a po preklikaní sa popout reklamami konečne spustiť film. Samozrejme, pre tých trpezlivejších je tu aj nelegálne sťahovanie filmov, ktoré zväčša býva aj v lepšej kvalite. Chápeme však, že ak výjde film, na ktorý ste sa nemohli dočkať, trpezlivosť je tou najnepodstatnejšou vecou. Ak máte peňazí na vyhadzovanie, film si môžete aj kúpiť. Také TESCO má občas zľavy. Ale čo tak vidieť film ešte skôr, v neuveriteľnej kvalite a ešte si aj domov odniesť kultúrny zážitok? Poďme sa spolu pozrieť na to, prečo je chodenie do kina lepšie ako ostatné spomínané metódy pozerania filmov.

Kvalita zvuku či obrazu je oproti tej domácej neporovnateľná.

Teda, nepredpokladáme, že ste milionár a máte doma osobné domáce kino. A ak si chcete film naplno užiť, nie je nič lepšie ako niekoľkometrová obrazovka, no nie? A navyše, 3D kvalitu si doma asi ťažko dovolíte. A taktiež si do domu nevopcháte IMAX techniku.

Samozrejme, Netflix a Chill v kine zažiť nemôžme
Samozrejme, Netflix a Chill v kine zažiť nemôžme, Zdroj: trickforums.com

Máte výhovorku na zjedenie kopy nezdravého popcornu alebo iného jedla či pitia.

Ak idete do kina, môžete zahodiť vaše raw vegánske tyčinky. Teda aspoň na chvíľu a nemať výčitky svedomia. Nikto vám predsa nemôže vyčítať, že ste zjedli niečo nezdravé keď to bolo v kine. A dupľom nie ak to zapijete diétnou kolou bez cukru!

Zdravá alternatíva popcornu
Zdravá alternatíva popcornu | zdroj: puur-gezond.be

Máte kultúrny zážitok, ktorý vám nikto nevezme.

Ste s priateľmi, v spoločnosti a aspoň na chvíľu sa cítite, že máte sociálny život. Nie je to úžasný pocit? Možno táto ilúzia nevydrží navždy, no stále je to niečo. A ak predsa len ten život máte, nikdy nie je na škodu urobiť si viac priateľov. Tí sa najlepšie robia na veľkých akciách a to sú predsa aj také premiéry.

Čo je lepšie ako vyjsť si s partou do kina?
Čo je lepšie ako vyjsť si s partou do kina?, Zdroj: fizx.com

Máte možnosť vidieť film skôr ako doma.

Síce by bolo fajn vidieť ho z pohodlia vlastného gauču či postele, čo sa však dá robiť? Ak je nutkanie vidieť dielo silné, aj kinové stoličky sú razom pohodlné. Samozrejme my sme na Slovensku, všade v zahraničí už bude film online kým príde k nám. Občas sa však oplatí počkať. Veď ako sa vraví, trpezlivosť ruže prináša. A ak nepôjdete na preplnenú premiéru, máte možnosť zabrať si celú sedačku pre páry. Skoro ako gauč.

time, čas
zdroj: static.pexels.com

Rande v kine ešte nikdy nič nepokazilo.

Predsa len, tie scénky o prvom držaní rúk, ktoré sa odohrávajú priamo v kine majú asi niečo do seba. Ak ste muž, svoju polovičku určite ‚potešíte‘ hororom, po ktorom budú jej objatia len vaše. Také kiná však môžu vyvolať aj hádky. Hlavne ak ste ju donútili ísť na komixový film, ktoré tak veľmi neznáša.

dating, chodenie, kino
zdroj: identity-mag.com

Bonus: A na záver aj pár negatívnych stránok chodenia do kina.

Aby ste si nemysleli, že tie kiná tak vychvaľujeme spomenieme si aj pár nevýhod chodenia do nich. Tak teda poďme na to.
1. Musíte platiť a nie je to tak lacné ako sa zdá
2. Sedačky v kine nie sú tak pohodlné ako váš gauč či posteľ
3. Je ťažké do kina prepašovať vlastné jedlo a pitie
4. Jedlo a pitie v kine sú predražené
5. Na výbere filmu a teda investícii sa musíte zhodnúť s osobami, s ktorými tam idete
6. Na výber máte len z noviniek a len na určitú dobu

A čo si myslíte o navštevovaní kina vy?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -