Kristína Svarinská s tehotenským bruškom. Nová komédia Striedavka je plná prekvapení

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová česko-slovenská komédia Striedavka

Do slovenských kín čoskoro zavíta nová česko-slovenská komédia Striedavka, ktorá s humorom a nadhľadom opisuje problémy a úskalia striedavej starostlivosti o deti. Diváci sa môžu tešiť na hereckú „prvú ligu“, pričom obľúbení českí a slovenskí herci sa tu predstavia v trochu netradičných polohách. Naznačuje to nedávno zverejnený trailer a oficiálny plagát k filmu.

Kristína Svarinská vo filme čaká bábätko s Martinom Hofmannom, ktorý už má dve deti z predchádzajúceho manželstva. Jeho bývalú ženu si zahrala Jitka Čvančarová, ktorá zase svojho súčasného partnera v podaní Jiřího Vyorálka „prebrala“ Anne Polívkovej. Všetci títo ľudia sa striedavo starajú o päť detí a jednu babičku s alzheimerom. Tú v snímke stvárnila skvelá Eva Holubová.

V partnerských vzťahoch harmonogram nepomôže

Udržať v chode jednu domácnosť dá zabrať. No zorganizovať tri rodiny zároveň je takmer nemožné. Ako naznačuje trailer, hrdinovia sa zložitú a zároveň komickú situáciu snažia vyriešiť prísnymi pravidlami a harmonogramom, lenže v partnerských vzťahoch žiadny plán nepomôže. O svoje šťastie a lásku tak budú musieť všetci predsa len zabojovať.

Myslím si, že vo všeobecnosti sa život a vzťahy naplánovať nedajú a že takáto snaha môže pôsobiť skôr komicky. Organizácia praktických vecí je však celkom dôležitá, pretože eliminuje zmätok, ktorého dôsledkom je často zúfalá a zlá improvizácia,“ vyjadril sa k tejto téme Martin Hofmann, ktorý v komédii Striedavka stvárňuje najväčšieho plánovača, ragbyového trénera Honzu.

striedavka
Zdroj: bontonfilm.sk

Ragby hrá dôležitú úlohu

Ragby zohráva vo filme pomerne dôležitú úlohu a vďaka natáčaniu sa s týmto netradičným športom bližšie zoznámili aj herečky Anna PolívkováJitka Čvančarová, ktoré si zahrali členky ženského ragbyového družstva. „Na nakrúcaní ma asi najviac bavilo ragby. Boli tam s nami skutočné hráčky a dokonca plánujem, že by som si s nimi išla niekedy zatrénovať,“ prezradila Anna Polívková. „A čo bolo na natáčaní najhoršie? Tiež ragby,“ smeje sa herečka.

S Aničkou sme sa to chceli trochu naučiť hrať, aby sme vo filme nepôsobili ako úplné polená,“ dopĺňa svoju hereckú kolegyňu Jitka Čvančarová, podľa ktorej bolo nakrúcanie športových scén náročné, ale napriek tomu si ich užili: „Natáčali sme v noci, pršalo, teplota klesla už naozaj blízko k nule a my sme sa v totálne premočených dresoch šmýkali po trávniku. Ja však dobrodružstvá tohto typu milujem.

striedavka
Zdroj: bontonfilm.sk

Komédia Striedavka mali pri nakrúcaní viaceré výzvy

Ako náročné sa ukázali aj na prvý pohľad idylické scény, v ktorých sa celé herecké osadenstvo počas rodinného stretnutia ocitne v bazéne. Nakrúcanie prebehlo minulý rok na jeseň, toto ročné obdobie však býva nevyspytateľné a scény v bazéne pri rodinnom dome v okolí Prahy museli herci absolvovať v pomerne chladnom počasí.

Štáb teda narýchlo celý bazén vyhrial, aby sa natáčanie zaobišlo bez nachladnutí. Jedine Jitka Čvančarová tento krok neocenila. „Otužujem sa a voda v bazéne bola pre mňa až príliš teplá,“ uviedla so smiechom herečka.

striedavka eva holubova
Zdroj: bontonfilm.sk

Kazajka pre Evu Holubovú

Výzvou bolo nakrúcanie aj pre Evu Holubovú, ktorá sa počas neho ocitla vo zvieracej kazajke. Vo filme stvárnila starú mamu postavy Kristíny Svarinskej so začínajúcim alzheimerom. Keď v príbehu vezie sanitka jej vnučku s prasknutou vodou do pôrodnice, sanitári sú nútení svojráznu babičku obliecť do zvieracej kazajky, aby ju mohli zobrať so sebou bez toho, že by situáciu ešte zhoršila. Kým sa celá scéna hektickej cesty do pôrodnice vymyslela, načasovala, nacvičila a správne načasovala, strávila herečka v kazajke na pľaci niekoľko hodín.

striedavka plagát
Zdroj: cine-max.sk

Od váženého českého režiséra

Komédia Striedavka pochádza od skúseného a váženého režiséra Petra Nikolaeva. Za sebou má veľké, výpravné filmy ako Lidice či Príbeh kmotra, ale preslávil sa aj populárnou a nesmrteľnou komédiou Báječná léta pod psa. V tej sa striedajú komické momenty s tými vážnejšími zo života a podobne komplexný by mal byť aj jeho najnovší film. „Striedavka je komédia, ale chceli by sme v nej zachytiť rozličné emócie, nemala by to byť len zábava za každú cenu. Svojou náladou by sa film mal podobať napríklad snímke Báječná léta pod psa,“ uviedol režisér.

O tom, či sa Petrovi Nikolaevovi tento cieľ podarilo dosiahnuť, sa budú môcť slovenskí diváci presvedčiť v kinách už čoskoro. Striedavka bude mať na Slovensku premiéru 28. júla 2022. Producentom filmu je Luminar Film. Distribútorom je BONTONFILM.

Pozdáva sa vám táto nová komédia plná zamotaných vzťahov a úskalí so striedavou starostlivosťou? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: TS Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -