Komédia Hádkovci všetkých prekvapila. Nadšené reakcie divákov zo slovenskej predpremiéry

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tvorcovia Sandra Nováková a Vojtěch Moravec na minulotýždňovej českej predpremiére snímky Hádkovci prekvapili všetkých 450 pozvaných hostí, keď si pred premietaním filmu priamo na pódiu v pražskej Lucerne povedali áno. Na slovenskej slávnostnej premiére, ktorá sa konala v pondelok 11. júla v Bratislave, si síce čerství mladomanželia pre divákov žiadne podobné prekvapenie nepripravili, prekvapením bol však samotný film.

Novinári aj ďalší pozvaní hostia sa totiž zhodli na tom, že Hádkovci sú skutočne mimoriadne vydarenou komédiou. „Keď som sa dozvedela, že film sa odohráva v jednom byte a hrajú v ňom len šiesti herci, ktorí sa budú celý čas hádať, mala som trochu obavy, ale výsledok ma veľmi príjemne prekvapil. Herci to zvládli na jednotku, už dlho som sa v kine tak dobre nenasmiala,“ podelila sa o svoje dojmy jedna z diváčok a podobné pozitívne reakcie zaznievali na slovenskej predpremiére zo všetkých strán. Okrem hereckých výkonov hostia ocenili aj prepracovaný scenár, prekvapivé dejové zvraty, hudbu a zaujímavé výtvarné poňatie filmu, ktorého príbeh sa odohráva v retro kulisách jedného pražského bytu.

Komédiu Hádkovci prišli slovenským divákom predstaviť tvorcovia Sandra NovákováVojtěch Moravec, ktorí k snímke spoločne napísali scenár, pričom Vojtěch film zároveň aj režíroval a Sandra si v ňom zahrala jednu z hlavných postáv. Spoločnosť im na slávnostnej premiére v Bratislave robil herec Ondřej Pavelka, ktorý v komédii stvárnil postavu otca, ako aj generálny riaditeľ distribučnej spoločnosti BONTONFILM Martin Palán a producent filmu a zároveň riaditeľ spoločnosti Bontonfilm Studios Ondřej Kulhánek.

Hádkovci rozprávajú príbeh svojráznych príbuzných, u ktorých sú hádky na dennom poriadku. Od toho je odvodené aj ich priezvisko. Jakub PrachařHynek Čermák stvárňujú dvoch bratov, ktorí sú úplne odlišní, ale majú sa svojím spôsobom radi. Zato ich manželky v podaní Sandry NovákovejJitky Čvančarovej si nevedia prísť na meno a vzájomné ohováranie je pre ne neoddeliteľnou súčasťou života. Obidva páry sa spolu náhodne stretávajú v byte starého otca, ktorý je v nemocnici a vôbec to s ním nevyzerá dobre. Hoci sa všetci štyria tvária, že chceli dedkovi iba nakŕmiť korytnačku, v skutočnosti si prišli obzrieť potenciálne dedičstvo. Karty navyše zamieša ďalší dedič – otec dvoch bratov, ktorého si zahral Ondřej Pavelka. Ten prichádza na neplánované rodinné stretnutie s nečakanou novinkou. Lavína vtipných hlášok, „šťavnatých“ slovných výmen a komických situácií na seba nenechá dlho čakať.

Hádkovci
Zdroj: Bontonfilm

Na tlačovej konferencii pred slávnostnou premiérou Sandra Nováková novinárom prezradila, ako vznikol nápad natočiť film o rozhádanej rodine: „Bol covid, všetci boli spolu a mali ponorku. Ľudia okolo nás sa veľa hádali a na nás to tiež prišlo, tiež sme sa začali hádať, tak sme dostali nápad napísať scenár. Hlavne sme s Vojtom chceli začať niečo tvoriť, keď sme mali čas, a zdalo sa nám vtipné vyťažiť z hádok, ktoré boli všade naokolo,“ uviedla sympatická herečka a scenáristka. Aj v samotnej snímke sa dokonca objavia vtipné narážky na pandémiu, na rozličné hoaxy a na aktuálnu situáciu. „Náš film je také zrkadlo spoločnosti,“ uviedol pre agentúru TASR režisér Vojtěch Moravec, ktorý je životným partnerom a teraz už aj manželom Sandry Novákovej.

Ak vo vás spomenuté pozitívne divácke reakcie vyvolali zvedavosť, o kvalitách snímky Hádkovci sa môžete prísť presvedčiť do kina na vlastné oči už vo štvrtok 14. júla 2022.

Producentmi filmu Hádkovci sú Bontonfilm StudiosV7Mlove.FRAME, koproducentom je TV JOJ. Distribútorom je spoločnosť BONTONFILM.

Zdroj: TS Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -