Kto je skutočný záporák filmu Black Panther? Prehlásenie herca Chadwicka Bosemana šokovalo fanúšikov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najnovší film Marvelu je fenomenálne úspešný. A to nie len z finančného či dokonca kritického hľadiska. Black Panther naprieč svetom zapálil diskusiu o následkoch kolonializmu, moderného štátu či ľudských rás. Z tohto hľadiska však myšlienku nepodporoval samotný titulný superhrdina, ale samotný Erik Killmonger (Michael B. Jordan), ktorý stál proti nemu. Aj keď je táto postava dozaista hlavný záporák filmu, tematická váha príbehu ležala práve na ňom. Killmonger nám v rámci komiksoviek ponúkol revolúciu a naznačuje vzrušujúci smer, ktorým sa Marvel v budúcnosti vydá. Objavuje sa však aj vcelku iný názor. A to práve od herca Chadwicka Bosemana. Ten totižto tvrdí, že skutočný záporák filmu Black Panther je on sám.

Zdroj: vairety.com

T’Challa je záporák Black Panthera

Magazín The Atlantic nedávno držal diskusiu medzi hviezdami Chadwick Boseman a Nupita Nyong’o, spolu s komiksovou spisovateľkou Ta-Nehisi Coates. Vďaka hosťom bolo jasné, aká bude hlavná téma rozhovorov. Hviezdy Black Panthera sa prirodzene zamerali na socio-politické elementy filmu. Popri tom nás však prekvapil Chadwick Boseman a ponúkol nám jeho unikátny pohľad na skutočného záporáka príbehu:

„Ja som tým skutočným nepriateľom. Nepriateľom, ktorého som vždy poznal. Ide o silu a privilégiá.“

Vo filme Black Panther sa samozrejme vyskytli aj nejaké typické témy príbehu o zle proti dobru. Predsa len, ide o superhrdinskú komiksovku. Snímka nás však taktiež zaujala v tom, že pre Killmongera sme si našli súcit. Mnoho ľudí si totižto myslí, že záporák nebol vôbec zlý – na dosiahnutie svojich cieľov jednoducho využíval nesprávne metódy. Pre Bosemana to ale nestačí. T’Challa je vládcom bohatej a utajenej krajiny, čo z jeho postavy robí nejasnejší kúsok skladačky. Herec vraví, že jeho postava je problematickejšia, ako Killmonger.

„Killmonger sa snaží dosiahnuť vysokého postavenia a uznania… vo mne však existuje pravý opak eminencie. Nie som si istý, či by sme ako afro-američania v reálnom svete prijali vodcu ako T’Challa, ak by sa proti nemu nepostavil Killmonger. Erik si totižto prešiel tým, čo my, zatiaľ čo T’Challa nie.“

plagáty Black Panther
Zdroj: twitter.com

Nie každý presne pochopí, čo sa snažil Boseman povedať a vcelku určite s ním mnoho fanúšikov nesúhlasí. Pre niektorých sú komiksovky len ďalším spôsobom, ako z reálneho sveta uniknúť do vzrušujúceho príbehu. Existujú však aj takí ľudia, ktorí si médium filmu spájajú s dlhou históriou politických vplyvov, zmien a sociálnych tém. No a práve títo diváci si nového Black Panthera zamilovali najviac.

Ako sa vám páčil film Black Panther? Čo vravíte na prehlásenie Bosemana, ktorý súcití s Killmongerom a vraví, že T’Challa je skutočným záporákom príbehu? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -