Kto vytvoril Teóriu veľkého tresku či Dva a pol chlapa? Títo umelci stoja za kamerou, no napriek tomu by ste ich mali poznať!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, ktorý umelec a producent vytvoril tie úžasné seriály, ktoré všetci tak zbožňujeme? Určite áno. Dnes vám preto predstavíme pár naozaj skvelých ľudí, ktorí sa starajú o našu zábavu a zabíjanie času. Títo umelci vytvorili svet seriálov!

Kto vytvoril Dva a pol chlapa či Teóriu veľkého tresku?

Zdroj: screenertv.com

Za populárnym sitcomom Dva a pol chlapa stoja dvaja muži. Tým prvým je Chuck Lorre, ktorý sa podieľal aj na písaní scenára pre jednotlivé epizódy. Tým druhým je Lee Aronsohn. Práve tento človek vymyslel aj úvodnú znelku. V roku 2003 sa tak títo producenti spojili, aby vytvorili sitcom, ktorý nás bavil viac ako desať rokov.

Za seriálom Teória veľkého tresku stojí taktiež Chuck Lorre. Tentokrát však Aronsohna nahradil Bill Prady. Najprv to Chuck skúšal s konceptom Dva a pol chlapa, ktorý uspel a samozrejme zarobil veľa peňazí, ktoré sa investovali do seriálu, ktorý sa venuje štyrom nerdom a krásnej blondínke, susedke dvoch z nich. Že vám to niečo hovorí? Nám tiež. Spolu s autorom Billom Pradym sa Chuckovi podarilo vytvoriť jeden z najlepších seriálov na svete.

Chuck Lorre a Bill Prady
Zdroj: zimbio.com

Kto vytvoril seriálový fenomén Game of Thrones?

Zdroj: nme.com

Tak o tento skvost sa postarali dvaja vizionári. David Benioff a D. B. Weiss. Tí premenili sen na skutočnosť. Spisovateľovi G. R. R. Martinovi bolo vždy vyčítané, že jeho diela sa nedajú preniesť na plátno, čo bola veľká škoda. Stanica HBO a hlavne Benioff a Weiss našli v sebe odvahu a vrazili nemalé peniaze do projektu, ktorého dnešný enormný zisk bol otázny. Vďaka nim a Martinovi sa dnes pozeráme na najzaujímavejší seriálový počin v dejinách.

Zdroj: variety.com

Toto bol len začiatok. V ďalšom pokračovaní sa dozviete viac o tvorcoch Priateľov, Aktov X a pod. Snáď sa vám tento článok páčil. Ak áno, nezabudnite ho podporiť svojim lajkom.

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -